בכיכר השבת בירושלים נתלו כבר אמש הפשקווילים הקוראים לציבור החרדי לבוא בהמוניו להפגנת המחאה נגד מה שהם מכנים "הדרת חרדים". במשטרה מעריכים כי אלפי בני אדם צפויים ליטול חלק בהפגנה, בין 3,000 ל-4,000, והמשטרה כבר ערוכה בכוננות מוגברת לקראת האירוע, על מנת שלא ייצא משליטה. את ההפגנה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מאות הפגינו. ארכיון (צילום: יוסי זילברמן)
הפגנת החרדים, הערב | צילום: יוסי זילברמן

כמה מהמפגינים עונדים טלאי צהוב על בגדיהם. בתום ההפגנה צפויים האלפים לצעוד מכיכר השבת לעבר ביתו של מנהיג העדה בצומת סנהדריה. אם ההפגנה תישמר כהפגנה שקטה ללא עימותים - הדבר עשוי לרמוז על כך ששבוע שקט עומד לפנינו, אולם אם יהיו עימותים ועצורים - המתיחות בין חילונים וחרדים תימשך גם השבוע.

ההפגנה במקור יועדה כדי להביע את תמיכת הקהילה החרדית בשמואל וייספיש, מנהל בית ספר חרדי שיחל מחר לרצות עונש מאסר של שנתיים, בשל בריונות נגד לקוחות חנות אלקטרוניקה בעיר. בשל האירועים האחרונים החרדים מפגינים גם בנושא "העליהום" שנעשה להם, כלשונם.

ההפגנה במאה שערים, אמש (צילום: יוסי זילברמן)
עונדים טלאי צהוב | צילום: יוסי זילברמן

אתמול שוחרר ממעצר מי שהפך להיות סמל המאבק של החרדים הקיצוניים, שלמה פוקס. הוא האיש שהתעמת עם החיילת דורון מטלון, ואשר על פי כתב האישום שהוגש נגדו כינה אותה "פרוצה" עם עלייתה לאוטובוס.  

"התקשורת נגדנו"

פוקס דיבר אתמול עם חדשות 2 על ספסל הנאשמים לראשונה מאז נעצר, והעביר ביקורת קשה על מערכת המשפט והתקשורת החילונית. "יש התנהלות מגמתית נגד הציבור החרדי. אני מותקף בגלל שאני חרדי, היה פה ניפוח על דברים שלא היו ולא נבראו", אמר פוקס, שטוען כי החיילת היא זו שגרמה לעימות המילולי בין השניים. פוקס שוחרר לביתו, כשהערב הגיעו עשרות חרדים לתפילת ערבית מול ביתו במטרה לתמוך בו.

"התקשורת החילונית פועלת נגדנו, מנסה להדיר את צעדינו ואנחנו נעצור את התהליך הזה אחת ולתמיד", הבטיח. על פי ההערכות, צפויים להגיע מחר אלפים מבני העדה החרדית להפגנה בירושלים. גורמים במשטרה הוסיפו כי ימשיכו לטפל בחומרה בכל תלונה של אישה על הדרת נשים".

פאשקוויל הקורא להגיע להפגנה (צילום: חדשות 24)
פאשקוויל הקורא להגיע להפגנה | צילום: חדשות 24

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק