שבוע למותם הטרגי של סתיו ודין ז"ל, בני המשפחה כואבים וכועסים: עשרות בני משפחה, קרובים וחברים עלו הבוקר (ראשון) לקבריהם של סתיו ודין ז"ל בבית העלמין ירקון, במלאת שבוע למותם באסון המעלית בתל אביב בסוף השבוע שעבר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במעמד הכואב הזה, שיתפו הוריהם של סתיו ודין ז"ל בתחושותיהם: "היום אנחנו נמצאים בפני מציאות חדשה שבה היקירים שלנו לא נמצאים איתנו. מי שאשם וצריך לתת את הדין ייתן את הדין במלואו ויהיה רק טוב יותר. אנחנו שואפים שיהיה רק טוב יותר בעולם. לא ייתכן שאור כזה גדול עזב את העולם סתם. הבורא לא עושה טלטלות כאלה לשווא".

בני משפחותיהם של סתיו הררי ודין שושני ז
בני משפחותיהם של סתיו הררי ודין שושני ז"ל סמוך לקבריהם | צילום: אור רביד, החדשות 12"גם עכשיו אנחנו לא יודעים כלום, מה היה ומה קרה. עכשיו אנחנו נתפנה לעשות חושבים, איך ממשיכים מפה הלאה איך אנחנו מתחזקים", הוסיפו. "הלך מאיתנו זוג יפה תואר עם כמויות של עוצמה. כמויות של אנשים הגיעו אלינו ועכשיו אנחנו נשארים עם הכאב שלנו לבד. נשב ונחשוב ונראה איך לא יקרה דבר כזה שוב בעתיד. זה לא יכול להיות שזוג כזה יילך לחינם".

ההרוגים באסון המעלית
דין שושני וסתיו הררי ז"ללשאלות העיתונאים האם ייתכן שהטיפול בכל האירוע היה אחרת אם לא היה מתרחש בדרום תל אביב אמרו ההורים האבלים: "אנחנו לא נכנסים לספקולציות. יש הרבה כעס בלב שלנו בגלל ההזנחה של האזור אבל אנחנו לא במצב שבו נוכל להביע את הכעס הזה עכשיו. אמרנו את זה גם לראש העיר, העברנו לו את המסר".

הקריאות לשירותי ההצלה לא נענו 

תחקיר שירותי הכבאות וההצלה העלה כי עומס אדיר על המוקד הוביל לכך שהקריאות מהבניין לא נענו, ולבסוף כוחות הצלה הגיעו למקום רק כשדיירי הבניין הביאו בעצמם כבאים שנשלחו לזירה סמוכה. השיחה הראשונה למוקד בוצעה בשעה 12:35, אך משאית כיבוי ראשונה הגיעה למקום רק אחרי שעה ורבע. 

מחדל החילוץ מאסון המעלית בשכונת התקווה
מחדל החילוץ מאסון המעלית בשכונת התקווה | צילום: באדיבות "סופר הצומת" שכונת התקווה

המשאית לא הועילה, ורק צוות צוללנים שהגיע בהמשך, שעתיים אחרי הקריאה הראשונה, הצליח לחלץ את גופתו של שושני ז"ל. גופתה של הררי ז"ל חולצה שעה מאוחר יותר. שירותי ההצלה טענו כי במוקד סיווגו בטעות את השיחה כאירוע שוגג, מה שהוביל לעיכוב בהוצאת הכוחות לזירה. כמו כן נטען כי למרות הדיווחים המוקדמים על יום גשם חריג - ההיערכות בשירותי החירום לא הוגברה כנדרש וכוח האדם לא הוגדל.