מרים פרץ
מרים פרץ: "רמסו לי את הזיכרונות" | צילום: חדשות 2

אין גבול לאכזריות: פחות משבוע לאחר אירועי יום הזיכרון, פרצו גנבים לביתה של מרים פרץ, ששכלה את שני בניה - אוריאל ואלירז ז"ל, בעת שירותם בצה"ל, ואיבדה את בעלה. הפורצים לקחו עמם מזכרות אישיות משני הבנים והבעל, וכן תכשיטים וכסף. כך פרסמו הבוקר עקיבא נוביק וראובן וייס ב"ידיעות אחרונות".

בנה של מרים, אוריאל ז"ל, נהרג בשנת 1998 בלבנון. 12 שנים מאוחר יותר נהרג בנה האהוב אלירז ז"ל, בפעילות ברצועת עזה. לאחר נפילתו של אוריאל, נפטר בעלה אליעזר.

ביום שני האחרון חשכו עיניה של מרים, לאחר שהבחינה כי המזכרות היקרות והיחידות שנותרו לה מבניה - נעלמו מביתה שביישוב גבעת זאב. "את כל העבר שלי גנבו, כל המזכרות שקשורות באוריאל ואלירז, שרשראות מגן דוד שסבתא שלהם קנתה להם לבר מצווה, דברים שמסמלים כל כך הרבה", זעקה פרץ.

"רמסו לי את כל הזיכרונות וגנבו כסף שיועד להנצחת הבנים"

מרים עם בנה אלירז ובעלה אליעזר ז
מרים עם בנה אלירז ובעלה אליעזר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

הפורצים שככל הנראה הבחינו בנרות הנשמה ובתמונות הלוחמים שנפלו, לא חשו חמלה, ואף דרכו על תמונותיו של בעלה אליעזר ז"ל, ולקחו תיק שלו שמרים מעולם לא העזה לפתוח. "רמסו לי את כל הזיכרונות, ואף גנבו כסף שהיה מיועד להנצחת הבנים", אמרה מרים והוסיפה: "כשאתה רואה שתי תמונות של לוחמים, זה לא גורם לה לרגע להיות אדם?".

במשטרת מחוז ש"י פתחו בחקירת הפריצה, שהיא ככל הנראה כחלק מגל פריצות שאירעו לאחרונה ביישוב. "הילדים שלי נפלו כדי להעניק תחושת ביטחון, וכעת חדרו לפרטיות שלנו וערערו את הביטחון", מציינת פרץ.

עם זאת, הוסיפה מרים לדבריה נימה אופטימית ואמרה: "מה אתם חושבים? שזה מה שיזיז לי? אני יודעת מה הדבר החשוב ביותר - החיים. לכן אני מודה על מה שיש לי, ומודה על כך שאף אחד מילדיי לא היה בבית באותו הזמן, ולא נפגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק