זוג מחזיק ידיים (רויטרס) (צילום: רויטרס)
שומרים נגיעה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בני הנוער הישראלים מקיימים פחות יחסי מין ביחס לבני גילם בשאר מדינות העולם - כך עולה ממחקר בינלאומי שבדק את תדירות קיום יחסי המין עד גיל 15. תוצאות המחקר ממקמות את ישראל במקום ה-32 מבין 35 המדינות שהשתתפו בסקר. תוצאותיו פורסמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עשרות אלפי נערים ונערות בגילאי 16 השתתפו במחקר שערך ארגון הבריאות העולמי. בישראל השתתפו יותר מ-800 בני נוער בסקר שעל פי תוצאותיו 18.5% מהנוער הישראלי קיימו יחסי מין עד כיתה י'.

במקום הראשון במחקר הוצבה גרינלנד כאשר 59.8% מבני הנוער במדינה דיווחו כי קיימו יחסי מין עד גיל 15. מיד אחריה ניצבת דנמרק עם 37.7%, במקום השלישי ניתן למצוא את רומניה עם 32.9% ובמקום הרביעי את שוודיה ואוסטריה עם 31.6% מבני הנוער שקיימו יחסי מין.

את הטבלה חותמות המדינות פולין, אוקראינה קרואטיה וגם - ישראל, שדורגה במקום ה-32. מהמחקר עולה כי בנוסף לשיעור בני הנוער הישראלים המקיימים יחסי מין עד גיל 16, 5.9% מהבנים ו-3.7% מהבנות דיווחו כי קיימו יחסי מין לראשונה בגיל 12. במחקר דומה שנערך לפני 14 שנה עמד שיעור בני הנוער הישראלים שקיימו יחסי מין על 27%.

אפשר רק להעלות את השאלה האם הצעירים בישראל באמת מקיימים פחות יחסי מין, או שאולי הם רק נותנים לסוקרים תשובות לא ממש אמינות.