נעם שליט אביו של החייל החטוף גלעד שליט הגיב היום לחדשות 2 באינטרנט על דבריו של שר הביטחון אהוד ברק שאמר בראיון ברדיו כי ההפגנות למען שחרור שליט עלולות להעלות את המחיר שחמאס ידרוש בעבורו. שליט מדגיש כי הדברים אינם חדשים "כבר שמעתי אמירות כאלה בעבר", אומר שליט וממשיך לתקוף את הממשלה "היו לממשלה שנתיים וחצי לפעול לפני שהיו הפגנות והם לא עשו את זה". שליט מציין כי ההפגנות מאורגנות על ידי העם אשר רואה כי גלעד עדיין לא חוזר וכי "כנראה שהעם לא מאמין לפוליטיקאים".

שליט כועס על הממשלה על כך שכבר ארבעה חודשים ישנה רגיעה, במהלכה "מזרימה ישראל לעזה מכל טוב ודואגת לספק את כל מחסור החמאס והחמאס בינתיים מתחזק, אבל לא זז סנטימטר לדבר על משא ומתן לשחרורו של גלעד". שליט סבור כי בכל מקרה המחיר לשחרור בנו עולה כל הזמן, עם או בלי קשר להפגנות המחאה. "העם לא מוכן לעוד טרגדיה כמו זו של משפחת ארד", אומר האב ומדגיש כי ההפגנה היום בכרם שלום היא איתות ורמז עבה לפלסטינים על העלול לקרות באם לא יתקדם דבר באשר למשא ומתן על שחרור בנו.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "ההפגנות דורשות מחשבה. ראוי שנחשוב ונמצא דרך לא לאותת לצד השני איתותים שעלולים לגרום להעלאת המחיר - ולא להורדתו", אמר. "לגבי ההפגנה עצמה, אני מבין את האנשים. כשר ביטחון, כרמטכ"ל וכמי שפיקד עשרות שנים על לוחמים אני מרגיש היטב את החובה להביא את גלעד הביתה בשלום", הדגיש שר הביטחון, "זה נושא שמדיר שינה מעיני לילה אחר לילה. אין יום שאינני עוסק בעניין הזה".

את הדברים אמר שליט בדרכו לעצרת מחאה לשחרורו של גלעד המתקיימת היום בכרם שלום, בסמוך למקום חטיפתו. העצרת מתקיימת תחת הכותרת: "אנו, אזרחים, חיילי סדיר ומילואים קוראים לממשלת ישראל לפעול לאלתר לשחרורו של גלעד שליט!". הבוקר הגיעו בשעה 7:15 למעבר הסחורות בכרם שלום ארבעה טרקטורים למעבר הסחורות כרם שלום וחסמו ל-85 למשאיות המעבירות סחורות לעזה את המעבר. "אף אחד לא זז מפה עד שנדע מה קורה עם גלעד שליט", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט יואל מרשק ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית ואחד ממארגני העצרת.

המפגינים מעבירים לנהגי המשאיות, ערבים ישראליים, כ-100 מכתבים כדי שיעבירו אותם להורי כלואים פלסטינים הנמצאים בבתי סוהר בארץ. במכתב נכתב להורים הפלסטינים "אנו מעברו השני של המתרס מודעים היטב לסבל שלכם כהורים, שבניהם והיקר להם מכל, מוחזק כלוא אצלינו. אנו מקווים שאתם מבינים באותה המידה לליבנו את הכאב שאנו כואבים עם משפחתו של גלעד שליט, החייל הישראלי המוחזק בידי החמאס. אנו מבחינתינו מבטיחים, לפחות בצד שלנו, לסייע לכם ככל הניתן ולנסות ולהשפיע על החלטות ההנהגה ובתקווה שאתם גם תנהגו כמונו". מרשק מספר כי להפתעתו כל נהגי המשאיות ערבים הביעו תמיכה ואמרו כי לא ינועו מבלי שיגיד להם. בשעה 13:00 תצא מצומת סעד שיירת מכוניות למקום החטיפה ובהמשך תתחיל עצרת, בה ישתתפו גם הוריו של שליט.

בנוסף לעצרת בכרם שלום יתקיימו היום פעילויות שונות ברחבי הארץ שיקראו לקידום שחרורו של החייל החטוף, החל ממעגל יוגה, מדיטציה קבוצתית, מסע אופניים ומעף עפיפונים. מטרת כל הפעילויות היא להחזיר את גלעד הביתה עד 29 בנובמבר - 888 ימים מאז שנפל בשבי. אתמול התקיים אירוע הפתיחה, כאשר קבוצה של מדריכי צניחה צנחה מגובה 12 אלף רגל, כשהם אוחזים כרזה למען שחרורו של גלעד.

"אנחנו הולכים לתבוע מהצלב אדום ומהחמאס לקחת אחריות על שלומו וביטחונו של גלעד שליט", אמר אמש מרשק והוסיף "לא יתכן שהצלב האדום יבקר כאן אסירים, אנחנו נספק כסף, סחורות ומזון לעזה - וכאן אף אחד לא יודע מה עם גלעד שליט. אולי הוא לא חי?, שוכב בבור, אולי אין לו תרופות. אנחנו הולכים למחות על המצב הזה, ולא לא רוצים להעניש את האוכלוסייה הפלסטינית שסובלת גם היא, אלא תובעים מהמנהיגים של הצלב האדום והחמאס לקחת אחריות".

לדברי מרשק הבוקר יתקיימו שלושה אירועי מחאה: בבוקר חסימת מחסומים במעברי הסחורות, בצהריים יגיעו שיירות המכוניות בכרם שלום בליווי עשרות מטוסי אולטרא לייט, וב-15:00 תתקיים עצרת המחאה בכרם שלום.

את העצרת מארגנים: התנועה הקיבוצית, תנועת ברית חברתית המאגדת את התאחדות הסטודנטים, ארגון הסטודנטים, ארגון המורים, ארגון ההורים הארצי, מועצת התלמידים תנועות נוער, ארגון "מחכים לגלעד" וגופים נוספים. בעצרת ישתתפו גם משפחת שליט, קרנית גולדווסר, חבריו של גלעד לפלוגה והשר עמי איילון. נעם שליט צפוי לשאת דברים.

נוסף, הורים במצפה הילה הורים כתבו מכתב להורים של אסירים פלסטינים. "ההורים משני הצדדים ידאגו שהמנהיגים יקבלו החלטות", הוסיף מרשק. "הצבא נערך לאירועים ואפילו בונה סוכת שלום ליד הבמה. הסוכה תהיה פרי התקווה והכיסופים שגלעד יחזור הביתה".