"ראיתי את מרק נסחף, קראתי שיעזרו לו וראיתי גם את אחי ואחותי נסחפים. באו לעזור לי וכשהגעתי לחוף בכיתי" - כך משחזר היום סמיון בן ה-9, אחד האחים שכמעט וטבע למוות אתמול בחיפה, ושניצל יחד עם שני אחיו, את מה שעבר עליו אתמול.

את חברם של השלושה, מרק חיימוביץ' בן ה-11, לא הצליחו לחלץ מן המים, ובשעות הבוקר נמצאה גופתו מונחת בין סלעים בסמוך למקום בו הוא נסחף. "אמרו לי 'אל תבכה', הכל יהיה בסדר'", מספר היום סמיון.

בשעות הצהריים נפגשו בביתם שלושת האחים שחולצו מן המים, עם האיש שחילץ אותם, עודד צינגר בן ה-67. "אני מרגישה טוב מאוד שהצילו אותנו", סיפרה האחות טאיסיה בת ה-13 וחצי. "טוב לי, אני מרגישה הכי טוב עכשיו. ראיתי את אחים שלי קוראים לי להיכנס למים, נכנסתי וחבר שלי (מרק) אמר לי שהוא רוצה שיצילו אותו כי הוא לא מצליח לעמוד במים. בסוף ראיתי אותו (מרק) צף במים. ניסיתי לעזור לו, אבל לא הצלחתי".

עודד צינגר שיחזר אף הוא היום את שהוא ראה. "בקצה העין ראיתי את אחד הילדים עולה על המזח. תפסתי את הילדה ואז ראיתי את הילד השלישי כבר מתחת למים", סיפר. "הסתובבתי אחורה כדי לראות אם מישהו יצא איתי מהמים, אבל כבר לא היה אף אחד כשסובבתי את הראש בחזרה".

"אז לפתע הגיע ילד צעיר עם גלשן", הוסיף עודד. "ביחד העלינו עליו את הילדה. לא חלף זמן רב והגיע גם בחור מבוגר יותר עם גלשן. הוא עזר לגלשן הצעיר ולי להוציא את הילדה לחוף ולחלץ אותה. אמרתי לגולש שיש עוד ילד במים. אני כבר הייתי גמור לגמרי. ניסינו לחפש אותו, גם הגולש ניסה, אבל הילד כבר לא היה".

שלושת האחים יחלו בקרוב בטיפולים פסיכולוגיים, ובשלב זה עדיין קשה להם להבין שחבר ילדות שלהם לא יהיה איתם יותר.

נכנסו למים בחוף סגור לרחצה

הבוקר נמשתה מהים גופתו של מרק חיימוביץ' בן ה-11. החיפושים אחריו הופסקו אמש וחודשו הבוקר, אך לשוטרים ולצוותי החילוץ לא היה הרבה מקום לתקווה, בעיקר בעקבות העדות של הילדים שחולצו. מבדיקת המשטרה עולה כי הארבעה נכנסו לחוף סגור שאסורה בו הרחצה, ללא מציל.

בחיפושים אחר הנער השתתפו כוחות רבים בהם ניידות משטרה שסרקו במהלך הלילה לאורך קו החוף וכן יחידת מתנדבים של הצוללנים, ספינות חיל הים, ספינות שיטור ימי ומסוקים שחיפשו אחריו עד שנמצאה גופתו על ידי אנשי זק"א סמוך לשובר הגלים. חיימוביץ וחבריו נכנסו לים למרות שלטי האזהרה וככל הנראה הם בכלל לא ידעו לשחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק