כתב חדשות 2 בצפון, מנחם הורוביץ, מסקר במשך שנים ארכות את ירי הרקטות לעבר יישובי הצפון. הורוביץ סיקר גם את מלחמת לבנון השנייה, במהלכה נורו אלפי רקטות לעבר האזור. בימים האחרונים, בנו של הורוביץ, איתמר, לוחם בסיירת צנחנים, נלחם בעזה במסגרת מבצע עופרת יצוקה.

"אני כתב בצפון, אב, וליבי בדרום", אמר הלילה הורוביץ. " איתמר בני נמצא בעזה ונלחם את המלחמה של תושבי הדרום. הוא גדל ולמד בצפון ומבין את החשיבות. אין ספק שהדאגה רבה ואני מקווה שאיתמר וכל החיילים יחזרו שלמים ובריאים לבסיסם, וכמה שיותר מהר".

לשאלה האם תיאר לעצמו שדבר כזה עלול לקרות אמר הורוביץ: "ברגע שהוא קיבל החלטה, לפני שנה וחצי להתגייס, לסיירת צנחנים, ידעתי שהוא יצטרך להלחם אם לא פה בצפון, אז בדרום. גם אנחנו ההורים שמאוד מודאגים יודעים שאין ברירה, צריך לחנך את החמאס כמו במלחמת לבנון השנייה, כדי שיהיה שקט".

כאמור, הורוביץ משמש כתב בצפון כבר שנים רבות. "אני בסרט הזה כבר הייתי", הוא אומר, "למרות שבתקופות הקשות של קריית שמונה, כולל מלחמת לבנון השנייה, הפריבילגיה של דקה או 15 שניות של אזעקה לרדת למקלטים לא היתה במשך שנות דור. אין ספק שלאחר 8 שנים, תושבי הדרום יוכלו לישון בשקט ובשלווה. בצפון, שנתיים לאחר מלחמת לבנון השנייה - העיר שקטה, חיזבאללה יודעים שאם יגררו לאירועים בצפון התגובה תהיה קשה".

מאחורי הקלעים: מנחם הורוביץ