גם במד"א מתקשים לזכור מתי זה קרה להם: לא פחות משלושה מקרי חירום בבריכות, אחד מהם קטלני, בפרק זמן של כשעה.

אירוע המוות התרחש בסמוך לשעה 11:00 בפארק המימדיון שבתל אביב. מסיבה שעדיין לא ברורה גבר בן 51 איבד את הכרתו בתוך בריכת מים בפארק ונמשה מתוכו. ניידת טיפול נמרץ הוזנקה למקום ומצאה אותו ללא סימני חיים. הצוות ביצע החייאה ממושכת במטרה להציל את חייו, אך בסופו של דבר המאמצים כשלו, והצוות קבע במקום את מותו.

עדיין לא ברור מה גרם לטרגדיה. אפשרות אחת היא שהוא פשוט טבע למוות. אפשרות אחרת שנבדקת היא כי מצבו הבריאותי של האדם היא שהביאה לאיבוד הכרתו בתוך המים. ממד"א נמסר כי הגבר היה חולה דיאליזה, ולא נשללת האפשרות כי כתוצאה ממצבו הבריאותי הוא עבר אירוע לבבי בתוך מי הברכה.

זמן קצר אחר כך מד"א ירקון דיווח על אירוע קשה נוסף. ילד כבן חמש טבע בקאנטרי קלאב ספורטן שבפתח תקווה. אמבולנס הוזעק למקום והילד פונה במצב קשה לבית החולים שניידר תוך שהצוות מבצע בו פעולות החייאה.

אך זה כאמור לא היה סוף הסיפור: צוות מד"א הוזעק פעם נוספת, הפעם בבאר שבע. גבר כבן 70 התמוטט מיד לאחר שיצא מהבריכה באוניברסיטת בן גוריון שבעיר. ניידת טיפול נמרץ פינתה אותו במצב קשה לבית החולים סורוקה.

קיץ של טביעות

בסוף חודש טבע מאי ילד בן ארבע בבריכת גלים בחוף גיא בטבריה. למזלו הרב באותה השעה נכחה במקום רופאה, שביצעה בו החייאה ראשונית. הילד פונה במצב קשה לבית החולים פורייה בעיר.

לפני כחודשיים הוזעק צוות מד"א ירקון לבריכת שחייה בכפר ויתקין, לאחר שילד כבן שש טבע במקום. ניידת טיפול נמרץ פינתה אותו במצב בינוני לבית החולים שניידרבהכרה מלאה.

מספר ימים לאחר מכן ילדה בת שלוש וחצי טבעה בבריכה של קיבוץ סער שבגליל המערבי. צוות של מד"א פינה את הילדה לחדר הלם בבית החולים נהריה כשהיא מעורפלת הכרה ומונשמת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק