עימות התפתח הערב בין כ-200 פעילי המחאה החברתית שצעדו בירושלים לבין שוטרים, שהסתיים במעצרם של שניים מהם. הפעילים, שקיימו צעדה מבלי שקיבלו אישור, עשו זאת כחלק מהמחאה החברתית שהחלה בסוף השבוע בתל אביב וגם נגד האיסור לערוך הפגנות בכיכר ציון בעיר. גם בחיפה התקיימה הפגנה.

"החברה הזאת קנתה את כיכר ציון", אמרה לחדשות 2 באינטרנט עידן פינק, פעילה חברתית מירושלים. "זה הפך אותו למקום שבו אסור לציבור לשהות ולהפגין בעקבות הסדר עם העירייה שקבע שלא מדובר עוד במרחב ציבורי - ועל כן נאסר לקיים בו אירועים והפגנות".

פינק ציינה כי היא וחבריה לא קיבלו היתר כדי לקיים את המחאה והסבירה זאת באומרה: "אין לנו טעם לבקש מהמשטרה אישור להפגין בכיכר ציון כי הוא שייך לחברה פרטית. בכל מקרה לא היו בה נאומים פוליטיים, כך שבכל מקרה זה לא עונה על ההגדרה של הפגנה בחוק".

על האירוע עצמו סיפרה: "יצאנו לממש את זכותנו הדמוקרטית ולהחזיר את המרחב לאזרחים. צעדנו על רחוב, שבשל תוואי הרכבת הקלה בו הופקע גם כן בחלקו מהציבור לזכות החברה. המשטרה באה אלינו עם סוסים, יס"מ ומג"בניקים. כעת אנו מפגינים במגרש הרוסים וממתינים ששני העצורים ישוחררו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק