הריסות, ריח שרוף ורהיטים מפויחים - כך נראות הקומות העליונות במגדל שלום שעות לאחר השריפה שפרצה בו אמש. הסיבה לשריפה עדיין אינה ברורה ובמקום נמצאים חוקרי שריפות שבודקים את הזירה.

לפי הערכות ראשוניות, תקלה בחדר החשמל בבניין גרמה לדליקה. במשטרה ובשירותי הכיבוי מדגישים כי זו הערכה בלבד, וישנן אפשרויות נוספות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האירוע אמנם הסתיים ללא נפגעים, אך במשטרה מגדירים את תוצאות האירוע "נס", ושוקלים לפתוח בחקירה פלילית. המגדל יישאר היום סגור בעקבות השריפה על מנת לתקן את הנזקים שנגרמו למבנה. חוקרי שריפות החלו כבר אמש לבחון את נסיבות הדליקה, וגם הבוקר עדיין לא ברור מה גרם לשריפה בקומות העליונות.

במשטרה יחליטו במהלך היום האם יש צורך לפתוח גם בחקירה פלילית, בשל העובדה שאמצעי הכיבוי האוטומטיים במגדל לא פעלו. מהנדס העיר שהגיע למקום, קבע שאין סכנת קריסה של הבניין, שככל הנראה ייפתח רק בשעות הערב או מחר בבוקר.

"המראות הזכירו את התמונות ממגדל התאומים" 

על פי הודעת כוחות הכיבוי כל יושבי הבניין חולצו דרך מדרגות המגדל, מכיוון שהמעליות לא פעלו. ארבעה  בני אדם שחולצו מהמבנה נפגעו באורח קל משאיפת עשן וחלקם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בעיר.

למרות הערכות שאין לכודים בבניין, הכוחות פעלו בשטח מתוך הנחה שיש לכודים עד שהבניין ייבדק באופן יסודי ויוכח אחרת. מ"מ דובר כיבוי תל אביב שרון ביטן סיפר זמן קצר לאחר האירוע: "ממה שידוע השריפה פרצה בקומה 14 וכוחות מתוגברים יצאו למקום. העשן הגיע עד לקומה ה-31 וכעת יש צוותים שמשחררים את העשן".

עובדים במגדל סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על מה שהתרחש בבניין בדקות הראשונות. "הייתי במשרד וחלק מהעובדים החלו לחוש בריח של שריפה אך לא הבינו מהיכן הוא מגיע", סיפרה אחת מעורכות הדין שעובדות בבניין. "לא שמענו אזעקה או התראה, ואז ראינו את העשן בקומות למעלה, וכרוז קרא לכולם לצאת לכיוון מדרגות החירום".

"רצנו בחושך וירדנו 19 קומות מאוד לאט כי הן היו עמוסות באנשים", תיארה עדת הראייה מהבניין. "זה הזכיר את התמונות ממגדלי התאומים, שבהן ראו אנשים שמנסים לברוח. כשהגענו למטה בשלום הרמנו את הראש לראות מה קרה".