"מערכת הבחירות התחילה באלימות ובשפך דם, זו רק ההתחלה": שני פעילים במאהל שהקים הפרופסור יורם יובל בגן העצמאות בירושלים שהוקם בדרישה שראש הממשלה נתניהו יפנה את מקומו בעקבות כתבי האישום שהוגשו נגדו, הותקפו באלימות אמש (שבת) על ידי מי שהם מכנים "ביביסטים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

“שני מפגינים שבאו לחזק את ידינו, פנינה ומיכאל, הותקפו באלימות ונפצעו ליד המאהל שלנו הערב. זה לא היה מקרה. הם הותקפו על ידי שני אוהדי ביבי, "ביביסטים", שהזדהו ככאלה", סיפר פרופסור יובל לאחר המקרה בפוסט שכתב בפייסבוק.

"שני התוקפים, גבר ואישה, הגיעו אלינו במורד רחוב אגרון בקבוצה קטנה. הוביל את הקבוצה בצעקות, כשהוא נושא את דגל הליכוד, אדם שסירב לומר את שמו. אלא שלפתע הותקף ונפצע מול המאהל ד"ר מיכאל מוריס-רייך, מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים. מיכאל הוכה על ידי גבר שפצע אותו בראשו ובפניו".

פעיל מחאה נגד נתניהו שנפצע לאחר שהותקף
ד"ר מוריס-רייך לאחר שהותקף, אמש | צילום: ציפי מנשה - מגפון ניוז"הוא קיבל ממני טיפול ראשוני לעצירת הדימום ופונה באמבולנס לבית החולים הדסה עין כרם. המלצתי שיעבור הדמיה ממוחשבת של הראש והמוח, על מנת לשלול אפשרות של דמם תוך-גולגולתי ושבר בעצמות האף. יש לנו צילומים של האיש שזוהה על ידי מפגינים אחרים כתוקף של מיכאל. הוא חמק מן המקום בזריזות מיד לאחר האירוע, אבל הצילומים שלו בידינו, והם יימסרו למשטרה".

פעילת מחאה נגד נתניהו שנפצעה לאחר שהותקפה
פנינה בת ה-75 לאחר התקיפה, אמש | צילום: ציפי מנשה - מגפון ניוז"הפצועה השנייה היא פנינה, שהוכתה והופלה לקרקע", הוסיף יובל. "גם היא נפצעה בראשה ונלקחה לחדר המיון. האישה שתקפה אותה צולמה, וגם צילומיה יימסרו למשטרה. הצעקות וקריאות הגנאי של הביביסטים לא פסקו בזמן שטיפלנו בפצועים, והן המשיכו זמן רב גם אחרי שהאמבולנסים עזבו"."אחרי שהביביסטים סיימו לצעוק עלינו והסתלקו מן המקום, נשארנו עם תובנה מצמררת: זאת רק ההתחלה. כל בר דעת מבין שמה שקרה הערב הוא הצצה ראשונה אל מה שיקרה בישראל במערכת הבחירות השלישית שכופה על כולנו האיש מבלפור, האיש שנאשם בשוחד. מערכת הבחירות השלישית של ביבי התחילה הלילה, והיא התחילה ברוע, באלימות ובשפך דם", הזהיר.

מטעמו של עורך הדין דניאל חקלאי, המייצג את ד"ר מוריס-רייך שנפצע, נמסר בתגובה: "אמש התקיימה הפגנה שקטה נוספת נגד המשך כהונת נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים בתפקיד ראש הממשלה מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים והן במתחם מאהל המחאה שהקים הפסיכיאטר וחוקר המוח פרופסור יורם יובל".

"במהלך ההפגנה הותקפה מפגינה שקטה בת 75. ד"ר מיכאל מוריס-רייך - מרצה לתיאטרון, מחזאי עדין נפש, מראשי מחאת כיכר גורן וממייסדי משמר הבחירות - ניסה להגן עליה. בשלב זה נגח בפניו בעוצמה אחד מתומכי נתניהו. ד"ר מוריס-רייך ההמום התמוטט ודימם מאפו. הוא טופל באופן ראשוני בידי פרופסור יורם יובל והובהל לבית החולים הדסה עין כרם במחיצת המפגינה הנוספת".

קשה לתאר אדם נעים ועדין ממיכאל מוריס-רייך. הוא מחויב עמוקות לדמוקרטיה ולזכויות האדם. התקיפה החמורה לא תרתיע אותו. היום תוגש תלונה במשטרת מחוז ירושלים. אנחנו מצפים שהמשטרה תאתר את החשוד, תעצור אותו ותביא להעמדתו לדין ולענישתו".

"צר לנו על כך שההסתה הבלתי פוסקת מבלפור מולידה אלימות קשה. התנהלותו המשסה וחסרת הגבולות של נתניהו מסוכנת מאד. כמה מתומכיו אף קראו לעבר המפגינים לחזור לגרמניה הנאצית. אנחנו מצויים בתקופה מסוכנת בניצוחו של אדם חסר גבולות".

שני הפצועים טופלו ושוחררו בבוקר. קיים חשש לשבר באפו של ד"ר מוריס רייך.