"חשבתי מה יקרה אם יהיה צבע אדום, ואז שמעתי את ההתרעה": דליה הראל, מורה לחינוך מיוחד ופעילה חברתית משדרות, כבר רגילה למציאות הביטחונית הקשה בה חיים תושבי הדרום כבר שנים ארוכות. אתמול תפסה אותה אזעקת הצבע אדום באירוע שמח במיוחד של תנועת בני עקיבא בעיר, שנקטע עם הישמע האזעקה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נכנסתי לאירוע, האולם היה עמוס באנשים, בשמחה ובהתרגשות", סיפרה הראל, "באותם רגעים עלתה בי המחשבה שאם יהיה צבע אדום לאן נרוץ כי המקום לא ממש ממוגן. ואז שמעתי את הצבע אדום. אירוע משמח עם מוזיקה וריקודים ואז זה שיש צבע אדום עובר מאחד לשני, כמו דומינו". 

באותם רגעים, הראל נכנסה מיד לתפקיד שהיא כבר רגילה אליו - המרגיעה, וזו שדואגת לשלומם של הילדים. "לצערי זה בא לי טבעי ואני למודת ניסיון. חלק מהילדים ירדו למרחבים מוגנים וחלקם פשוט נשארו במקום. זו סיטואציה לא פשוטה". 

לדברי הראל, היא ואימהות נוספות בשדרות מתכוונות למחות: "לא נסבול יותר את המציאות הזו שמתרחשת רק בארץ שלנו. אני לא מכירה שום מדינה בעולם שתסכים שיירו טילים לכיוון חפים מפשע. הרבה פעמים שיורים עלינו אומרים שהיה יירוט ואין נפגעים אבל זה לא נכון! אם אין נפגעים בגוף, יש נפגעים בנפש. להגיד שאין נפגעים זה מקומם".