שעות לאחר אירוע הדרת הנשים בקו האוטובוס בבית שמש, שהתפתח לכדי יידוי אבנים נרחב - משחזרת רחל רוזנפלד, הנוסעת שהתבקשה לעבור ממקומה, את מה שהתרחש באותם רגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התיישבתי מקדימה כי זה היה המקום הראשון", סיפרה, והוסיפה כי "אחרי שתי תחנות הגיעו כמה אנשים. אישה אחת באה אלי ואמרה לי שזה אוטובוס מהדרין ואני לא כל כך הבנתי מה היא רוצה ממני. היא אמרה לי שנשים יושבות מאחורה ואני אמרתי לה שזה קצת קשה לי עם שני ילדים ועם תיק".

לרחל, תושבת לונדון שעלתה לאחרונה לישראל, הנוהל הזה היה מוכר בעיקר מהעיתונות. היום היא כבר למדה על בשרה שהפרה של נוהלי הצניעות הקיצוניים הללו יכולה לגרור מהומה של ממש. "הנהג התעצבן ואמר שאם הם לא יפסיקו להגיד לי לעבור אחורה, הוא יקרא למשטרה, ואז, אחרי שתי תחנות - המשטרה הגיעה". השוטרים שהגיעו למקום עצרו את בני הזוג שדרשו מרחל לשבת מאחור.

בתגובה על המעצר, ניפצו מספר קיצוניים את שמשותיהם של כמה אוטובוסים שחלפו בשכונה. המשטרה עצרה כמה מהם ונאלצה למנוע את כניסתם של אוטובוסים נוספים לשכונה למשך מספר שעות. אחר הצהריים הם שוחררו.

"אני רגילה לזה שיש דבר כזה, שהחרדים רוצים לשבת בנפרד והאישה הסבירה לי גם שהאברכים לא רוצים לראות נשים ואני מכבדת את זה", אומרת רחל. מאגד נמסר בתגובה כי הם "מתייחסים בחומרה רבה לתופעת כפיית הדרת הנשים במרחב הציבורי". עוד צוין, כי "נהג האוטובוס פעל כפי שמצופה ממנו".