אין תמונה
חן וליאן, נעדרות בדרום אמריקה

הצעירות הישראליות חן וליאן רק רצו לטייל בדרום אמריקה טיול קצר יחסית של חודשיים, לפני שהן מתחילות ללמוד. הן הקפידו על קשר רציף עם הבית פעם ביומיים וכן לקחו עימן טלפונים סלולריים. אבל, טלפון אחד שקיבלה אמה של חן, הפך את החוויה למורטת עצבים עבור הוריי הנערות.

"אשתי קיבלה שיחת טלפון שהדליקה נורה אדומה", משחזר אביה של חן ויטוריו, "פנה אליה גבר שדיבר במבטא מקסיקני בשמה, אמר לה: 'מדיצינה מדיצינה מדיצינה' (רפואה בספרדית) והשיחה נותקה. אחר כך חייגנו לחן ולליאן ואף אחת מהן לא ענתה".

"היינו איתה בקש לפני יומיים", מספר ויטוריו, "כשיצאה לדרך ממקסיקו לגואטמלה. זו דרך רגילה לא דרך טרקים או משהו מסוכן. אחרי שיחת הטלפון, רתמנו כל מי שרק יכולנו, אבל עדיין אין קצה חוט. משרד החוץ הפעיל אנשים, דיברנו עם בית חב"ד בו היא התארחה ואחד נוסף בו הייתה אמורה להתארח וכולם באמת עובדים כל הזמן - אבל שום דבר לא התחדש", אומר ויטוריו.

מאז נעלמו עקבותיהן של הצעירות, החל קמפיין פייסבוק קדחתני בניסיון לאתרן. למרות השיתופים הרבים והנכונות לעזור, עדיין אין קצה חוט. "הדבר היחיד שאנחנו יודעים זה שלגואטמלה היא לא הגיעה ובמקסיקו לו מוצאים אותה. אין אדם שלא מחפש ועדיין אין שום מושג איפה הן נמצאות. אין לי כיוון", מסכם ויטוריו בייאוש.

המשפחות מבקשות מכל מי שיש לו מידע שעשוי להוביל למציאת חן ואלין, ליצור קשר עם ויטוריו בטלפון: 054-8145035

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק