שיא עונת התיירות ועיירת הנופש הדרומית אילת גם היא הייתה הלילה תחת אש, לראשונה מתחילת מבצע "צוק איתן". נופשים רבים בעיר נבהלו למשמע האזעקה ובעיריית אילת הוחלט לפתוח את המקלטים בעיר על מנת לתת תחושת ביטחון לתושבים ולמבקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש העיר מאיר יצחק הלוי הביע תקווה הבוקר (ג') שהתיירים והנופשים ימשיכו לבוא אל העיר, אליה הגיעו גם תושבים מהדרום שרצו קצת שקט מהרקטות הלא פוסקות. אישה בשנות ה-60 לחייה ושלושה צעירים נפצעו מרסיסים, הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל כשמצבם מוגדר קל. 20 בני אדם נוספים לקו בחרדה.

"ההנחיה משלי שהקייטנות והכל ממשיך לפעול כרגיל אבל ריעננו את ההנחיות לתושבים ולנופשים", אמר הבוקר הלוי בשיחה עם חדשות 2 Online . "לא הופתעתי כי אנו יודעים שיש גורמים ג'יהאדים שמנסים לפגע גם בנו וגם במקומות אחרים אבל קיוויתי שזה לא יקרה. התפוסות בבתי המלון מלאות ואני מאמין שיהיו עוד ועוד אנשים שיגיעו לעיר".

נזק לרכבים (צילום: דוברות מד"א)
נזק לרכבים | צילום: דוברות מד"א

רצו לברוח מהבלאגן באשדוד

נתי מאשקלון הגיע עם שני ילדיו לנופש בעיר. "רצינו לברוח מהבלאגן של הרקטות אצלנו אבל הן באו אלינו - זה לא נעים בכלל ונפל לנו ממש ליד חדר המלון - עבר לנו מעל הראש כשישנו", נזכר היום. חן דהן הגיע מאשדוד, שספגה גם היא עשרות רקטות בימים האחרונים, לאילת כדי לשנות אווירה. "שמענו אזעקה וחשבנו שזה מהטלוויזיה, ובאיזשהו שלב יצאתי למפרסת ופשוט עפתי מההדף לתוך החדר וכל המרפסת התמלאה רסיסים", סיפר.

אלעד חביב (24) מרמת השרון הגיע לנופש עם חברים כשלפתע שמע את האזעקה. "שמעתי בום מטורף והכל התחיל להתמלא עשן", הוא תיאר. "הייתה בהלה היסטרית ואנשים בכו וצעקו - ההורים חוששים ורוצים שנחזור הביתה אבל אנחנו לא מפחדים ונשארים כאן". שרונה, שהגיע מראשון לציון רעדה אחרי הפיצוץ: "נבהלתי מאוד ואני מקווה שיהיה טוב בסוף ושהאש תיפסק".

נפילה באילת. ארכיון (צילום: שחר טפר)
"היה המון עשן" | צילום: שחר טפר

"עפתי מההדף כמה מטרים"

גם האילתים נבהלו מאוד מהפיצוץ בשעה מאוחרת בלילה. רק לפני שלושה חודשים עברה ממעלות-תרשיחא שגית בן מוחה, והיא עובדת כזמרת באחד המועדונים בעיר. "ירדנו לחגוג לבעל הבית יום הולדות ופתאום היה בום חזק ועפתי מעל השולחנות וקיבלתי מכה בראש - זה היה איום ונורא".

נתנאל, תושב העיר בן 18, היה בעבודה באחת האטרקציות בעיר, כששמע את האזעקה. "לא בדיוק מצאתי לאן ללכת כי המקלט של התיירות היה סגור ובסופו של דבר אחרי שלוש שניות שמעתי את הפיצוץ ועפתי מההדף כמה מטרים ואז ראיתי אוטו עולה באש".

הירי האחרון לעבר אילת בוצע לפני כחצי שנה, אז ביצעה מערכת "כיפת ברזל" יירוט מוצלח ראשון בשמי העיר. בינתיים, אין הנחיות חדשות של פיקוד העורף לתושבי העיר.