צפו בכתבה המלאה (צילום: חדשות 2)
מסעדה בת"א, היום. שגרה | צילום: חדשות 2

רק 35% מתושבי תל אביב הצביעו בבחירות המקומיות בשנת 2008, והיום מקווים בעיר כי האחוז יהיה גבוה יותר. נראה כי התחרות בין ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ למול רון חולדאי, ראש העיר הוותיק, זוכה הפעם ליותר עניין בקרב התושבים - אך עדיין האדישות בעינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא משנה למי אני אצביע - מחירי השכירות יהיו גבוהים מאוד, לא תהייה חניה והמגדלים רק ימשיכו להיבנות", אמר לחדשות 2 Online בייאוש אבי תושב העיר. "באמת שאני לא מבין מה עושים עם כל הכסף, אבל הקול שלי לא באמת ישפיע, ולכן אני לא אבזבז את הזמן שלי בקלפי".

"אה, היום יש בחירות?", תהתה טלי תושבת מרכז העיר תל אביב, שלא זכרה את התאריך. "ראיתי פרסומות ומודעות אבל לא ידעתי שזה היום. לא נראה לי שאני אצביע, אני אפילו לא יודעת מי מתמודד", אמרה - אך ציינה שאם יהיה לה זמן היא אולי תגיח לאחת הקלפיות ותשלשל שני פתקים.

פעם רביעית חולדאי. הפסד להורוביץ (צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, יח"צ)
קרב תל אביבי. חולדאי והורוביץ | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, יח"צ

לבד בקלפי עם הילדה

סיוון, אם לילד המתגוררת ליד הדיזנגוף סנטר הגיעה הבוקר להצביע בקלפי ברחוב טשרניחובסקי - ומצאה את עצמה לבד. "כשהגעתי בבוקר אף אחד לא היה כאן בקלפי, היה ממש ריק", אמרה. "כשיצאתי הייתה עוד אישה אחת אבל זהו".

צעירים בשנות ה-20 לחייהם עמם שוחחנו דווקא חושבים כי הפעם אחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר, בשל המחאה החברתית בקיץ 2011. "המחאה שינתה משהו, באמת, אתה רואה התעוררות אצל הצעירים, והרבה מהם גם פעילים ברשימות השונות בתל אביב", אמר יואב, שלקח חלק במחאה. "ברור שאני מצביע, זה חשוב וחייבים להשפיע", אמר לנו צעיר אחר.