היכן מסתתר המיליונר החדש? במפעל הפיס ממשיכים לחכות בציפיה דרוכה לזוכה היחיד בהגרלת הלוטו שנערכה אתמול בלילה. הזוכה האלמוני עתיד לגרוף לכיסו 40 מיליון שקלים, הסכום הגבוה ביותר שהוגרל בתולדות המדינה.

מנכ"ל מפעל הפיס שאול סוטניק סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על תחושותיו בבוקר שאחרי הזכייה הגדולה. "למרות שהזוכה בפרס עדיין לא הגיע, אנו מאמינים שהוא או היא יגיע היום או מחר לדרוש את הפרס", אמר סוטניק, והוסיף כי עוד לא קרה מצב בו זכייה גדולה אינה ממומשת.

"לפעמים קורה שלאנשים לוקח מספר חודשים להגיע ולקבל את הפרס", מספר מנכ"ל הפיס. "ייתכן שאנשים שמילאו טופס טסו לחו"ל למספר שבועות או חודשים, אך בסוף אני מאמין כי הזוכה יגיע".

"זה הכל עניין של מזל"

הגרלת הלוטו. ארכיון (צילום: חדשות 2)
המספרים הזוכים בהגרלה | צילום: חדשות 2

בין אם הזוכה האלמוני מעוניין לקחת את הזמן או בין אם לא, יש לו זמן מוגבל כדי לבוא ולדרוש את הפרס. "מיום ההגרלה יש שישה חודשים בהם יכול המנצח להגיע ולקבל את סכום הזכייה", מסביר סוטניק. לאחר תקופה זו לא ניתן לקבל את הפרס.

בנוגע לטענות לפיהן המספרים שעלו בגורל היו בלתי אפשריים לניחוש, מסביר המנכ"ל כי הבחירה היא אקראית לחלוטין. "הכל יחסי, זה רק עניין של מזל", אמר סוטניק. "אנחנו לא שולטים על המספרים ואין לנו דרך לקבוע מה יעלה בגורל. לכל אדם יש את הסוד שלו בבחירת המספרים".

אמנם זהותו של המיליונר החדש עדיין אינה ידועה, אבל ממפעל הפיס כבר שולחים לו ברכות על הזכייה. "אני מאחל לזוכה שנה טובה, עם כסף ובריאות. אני מאחל שישקיע בחוכמה את הכסף ושינצל אותו היטב", סיכם מנכ"ל הפיס.

מהשבוע הבא: סכום הזכייה מתאפס

סכום הזכייה בהגרלה של אתמול הוא הגבוה ביותר בו זכה אדם יחיד מאז הקמתו של מפעל הפיס. המספרים הזוכים שעלו בגורל הם: 30, 21, 31, 25, 23, 33 והמספר החזק הוא - 2.

החל מיום ראשון הבא יתאפס סכום הזכייה, ויעמוד על פרס נמוך בהרבה. הפרס הראשון יהיה חמישה מיליון שקלים, סכום שלאחר הגרלת ה-40 מיליון - נשמע כמו כסף קטן. כמעט.