אמבולנס (צילום: חדשות 2)
תאונה קשה בצפון. ארכיון | צילום: חדשות 2

תאונת דרכים קשה התרחשה בשעות אחר הצהריים (ו') בצפון הארץ. נער בן 13 נפצע קשה כתוצאה מפגיעת רכב חולף בשביל המוביל מכאבול לכיוון טמרה שבגליל התחתון, לאחר שנפל מסוס שעליו רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע התברר כי הנער, תושב טמרה, רכב על סוס בסמוך לשביל שבין שני היישובים. אלא שאז, מסיבה לא ברורה, הוא החליק ממנו ונפל. מיד לאחר מכן, פגע בו כלי רכב שנסע באזור - והוא נפצע קשה. צוות מד"א שהוזעק לזירת התאונה פינה את הנער לבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהוא מורדם, מונשם וסובל מפגיעת ראש.

התאונה בצפון התרחשה על רקע תאונה אחרת שאירעה הלילה. רוכב אופנוע כבן 40 נהרג מפגיעת מכונית בדרך מנחם בגין ברחובות. בשעה 02:23 התקבלה קריאה במוקד מד"א מרחב איילון על רוכב שנפגע מרכב בדרך מנחם בגין סמוך לחיבור עם כביש 40 בעיר. עם קבלת הקריאה, הוזנקו למקום חובשים ופרמדיקים של מד"א רכובים על אופנועים וניידת טיפול נמרץ.

החובשים העניקו לאיש טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו. "כשהגענו עם ניידת הטיפול הנמרץ למקום, ראינו שמדובר בתאונה קשה מאוד", סיפר פרמדיק מד"א, אריה מאיירס. "על הכביש שכב גבר כבן 40 כשהוא עם פגיעת ראש קשה, מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק". "במרחק כ-30 מטרים היה האופנוע על הכביש וסמוך אליו רכב עם סימני מעיכה קשים", הוסיף מאיירס. "הענקנו לפצוע טיפול רפואי ולאחר פעולות החייאה נאלצנו לקבוע את מותו".