האם סוף סוף יש פיתרון למאבק סביב המחזמר על חייה של עפרה חזה? אחרי מאבק משפטי שנמשך חודשים רבים, פסק היום בית המשפט כי משפחת חזה תוכל להטיל וטו על תוכן ההצגה שמעלה המפיק בצלאל אלוני, שעוסקת בחייה של עפרה. למי שכבר קנה כרטיס אין מה לדאוג: למרות הבלאגן סביב ההצגה - היא תעלה בתאריך שנקבע מראש. 

משפחתה של הזמרת התנגדה מלכתחילה למחזמר, שמבוסס על ספר שכתב אלוני בעצמו. בספר מופיעים פרטים אישיים על משפחת חזה, בין היתר על כך שאחיה של עופרה נהג להכות ולדכא אותה במשך שנים, דברים שלטענת המשפחה משמיצים ומכפישים את הזמרת ואת זכרה.

המשפחה תאשר את המחזמר במלואו

ההצגה מתוכננת לעלות בעוד פחות משבועיים ועל פי מה שנקבע היום בבית המשפט, תכני המחזמר כולו יועלו בהתייעצות מלאה עם משפחת חזה - שתאשר בסופו של דבר את ההצגה במלואה. החלטת בית המשפט מותירה מעט מאוד זמן להתארגנויות של הרגע האחרון, אבל בהפקה מבטיחים כי ההצגה תעלה בתאריך שנקבע לה מראש.

המפיק בצלאל אלוני ומשפחתה של הזמרת המנוחה נמצאים כבר תקופה ארוכה בדיונים בבית המשפט במסגרת קרב מאוד יצרי. האמרגן אלוני , שהיה מקורב מאד לזמרת לאורך שנים ארוכות, טוען שתכני המחזמר משקפים את האמת האמנותית שלו. "כך חוויתי את הדברים, ולאורך כל הדרך רציתי לשתף עם המשפחה פעולה", הוא טוען.

המשפחה: "כל הכסף ייתרם להנצחת זכרה"

בני משפחתה של הזמרת מצידם דוחים את הטענה שמטרתם במאבק היא כסף, שכן מדובר בסכומים פעוטים לטענתם ובצלאל הוא זה שנהנה מהם. בסופו של דבר הוכרע היום כי 4% מהרווחים מההופעה ילכו למשפחתה. "משפחתי האצילה החליטה לתרום את כל הכספים להנצחת זכרה של עפרה", מספר אחיה של עפרה, יאיר חזה.

"לא הכסף הוא מה שחשוב לנו", אומרים בני משפחתה של הזמרת המנוחה, "הוא ממשיך לנסות להפיק רווחים על חשבונה גם לאחר מותה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק