דניאל יובל, ילד בן 11, איבד את כף רגלו לאחר שדרך על מוקש ברמת הגולן בשבת שעברה. דניאל שוחרר לביתו אתמול והועבר לשיקום בבית החולים תל השומר, זהו סיפור של ילד, שביום אחד צריך להתרגל לשינוי מסוים בחייו. למזלו של דניאל, השבוע הוא רכש חבר חדש, אושר שמו, שלפני שנתיים גם לו נקטעה כף הרגל, לאחר שרקטת קסאם התפוצצה סמוך אליו בשדרות.

"אמא שלי סיפרה לי שילד נפצע בדיוק כמוני", אמר אושר, "אמרתי לה שבטח הוא עובר המון ניתוחים וריחמתי עליו, אבל למרות הכל, הייתי בטוח שהוא יבריא". במהלך השיקום של אושר, הוא נפגש עם ילדים שעברו בדיוק את מה שהוא עבר, זה חיזק אותו, והשבוע הוא נסע מאשדוד לבית החולים רמב"ם בחיפה כדי לבקר את דניאל.

כולם סביבו - אבל אף אחד כמוהו

כאשר אושר, אותו צילמנו השבוע כאשר הוא רוכב על אופניים, נכנס לחדרו של דניאל כאשר הוא מבויש מעט, שאל אותו דניאל את השאלה הראשונה שילד שאיבד את כף רגלו ישאל "האם אחזור לשחק כדורגל? האם אתה משחק כדורגל?", דניאל המשיך לשאול את אושר איך הוא התמודד ומתמודד עדיין עם הפרוטזה. נראה כי השניים, העבירו חוויות כמו שני חיילים שנפצעו בשדה הקרב.

"לא ידעתי שאין לי רגל, ושאמרתי להורים שלי שכואבת לי הרגל, הם אמרו לי שאין לי רגל", סיפר אושר, "ישר התגברתי ואמרתי שישימו לי בטח פרוטזה, ואני אהיה בסדר". דניאל סיפר לאושר על הניתוחים שעבר, והשניים גילו שאת השיקום יעבור דניאל באותו בית חולים שאושר עבר, תל השומר.

השניים נפרדו כאשר כל מי ששהה בחדר לא היה יכול לעצור את הדמעות, "האסון הזה קרה לנו", אומרת אימו של יובל, "ואם לא לנו סיכוי גדול שהוא היה קורה למשפחות אחרות, ואני רוצה להגיד כל הכבוד לאושר שהוא עושה את הדברים האלה".

אושר איחל לדניאל, את האיחול הכי גדול שילד יכול לאחל לשני - "עוד מעט, אתה תחזור לשחק כדורגל, ותהיה כמו כולם". כולנו מחזיקים אצבעות, שאכן כך יהיה.