יאיר ויעל בר צור נכנעו לחובות: בני הזוג הקשישים ממושב ניר עקיבא נקלעו לחובות עצומים בשוק האפור, והבוקר ניסו להתאבד יחד באמצעות הכנסת צינור המפלט לרכב בתוכו ישבו. יאיר נפטר, יעל כנראה התחרטה ברגע האחרון, יצאה מהרכב והזעיקה את שירותי ההצלה, שנאלצו לקבוע את מותו של יאיר.

אברהם פרץ, שכנם של יאיר ויעל במושב ניר עקיבא, סיפר בראיון ל"שש" עם עודד בן עמי על בני הזוג. "הם היו פנסיונרים, בלי הרבה כסף, שהשכירו את הבית שלהם. מדובר באנשים נורמטיביים, שהתחברו עם השכנים, היו מאד חביבים – מלח הארץ ממש".

"לא ידענו על קשיים כלכליים מיוחדים", מספר אברהם. "האשה הייתה מורה והוא היה חקלאי, והם ניסו להתקיים מחסכונותיהם. הם חיו כמו זוג יונים, כל המושב מוכה בהלם. אם היינו יודעים, היינו עושים משהו – אבל לא היה שום רמז שיכול להיות שיקרה משהו, אחרת לא הייתי עוזב אותם לרגע".

"אם היו מבקשים סיוע, ברור שהיינו עוזרים להם, הרי הם היו זוג מאוד מאוד חיובי. את יעל פגשתי ביום שישי האחרון במכולת, ודיברנו והתחבקנו. בדיעבד, היום אני מבין שהיא רצתה להיפרד ממני", סיכם בכאב השכן למושב, "זה הלם גדול עבור הקהילה שלנו. לא ציפינו לדבר כזה".