הישג היסטורי לג'ודוקא הישראלי אריק זאבי: מדליית זהב רביעית בקריירה באליפות אירופה, שנערכה השנה ברוסיה. זאבי ניצח הערב בגמר את הנציג הגאורגי לבאן ז'ורזוליאני, והשלים בכך את ההישג המרשים - 9 מדליות באליפות אירופה לאורך הקריירה.

"ההרגשה מדהימה", סיפר זאבי לחדשות 2, "אני לא ידעתי שאתרגש כל כך מהזכייה. הפעם האחרונה שזכיתי בזהב באליפות אירופה הייתה ב-2004, לפני שמונה שנים, ועם כל הרצון לזכות, כבר לא הייתי בטוח שזה יקרה עוד - להשמיע את 'התקווה' באירוע המרכזי של אירופה".

שני הרשקו, מאמנו של זאבי אמר לחדשות 2 באינטרנט: "זה כבוד גדול לאמן וללוות את אריק, להיות איתו ברגעים הקשים והפחות קשים ולהביא את ההישגים. היה יום לא פשוט, יריבים קשים, אבל הוא עשה את זה כמו גדול. אימנתי גם את ירדן ג'רבי (שזכתה במדליית כסף), אז זה פשוט תענוג", אמר הרשקו.

המאמן הדגיש שלמרות ההישג המרשים, המטרה העליונה היא להביא מדלייה אולימפית נוספת לישראל:"הוא היה מוכן לתחרות ב-80%, את ההכנות ב-100% אנחנו שומרים לאולימפיאדה. אני מאושר, אבל עם הרגליים על הקרקע. עוד שלושה חודשים האולימפיאדה ונעשה את כל המאמצים להגיע אליה מוכנים ב-100% ואני מקווה שגם שם נראה אותו על הפודיום. נחזור לארץ, ננוח קצת ונתחיל בהכנות".

כשנשאל על תחושותיו של אריק אחרי הזכייה השיב: "זו פעם רביעית שהוא אלוף, אז הוא מעכל את זה מהר. מתחילת היום סימנו מטרה ואמרנו שהולכים עד הסוף. מקרב לקרב צברנו ביטחון ואמונה. אריק בשלהי הקריירה, זה לא סוד, אבל הוא הגיע במהלכה להישגים פנומנאליים. אני לא חושב שמישהו יכול לחשוב על סיום קריירה כזה, מדליית זהב בגיל 35 - זה נשמע סיפור בדיוני. הוא ספורטאי ענק ואישיות גדולה. אני מאוד שמח בשבילו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק