"אין טעם לנסוע". נתב"ג, ארכיון (צילום: יוסי זילברמן)
טסים בסופ"ש הקרוב לחו"ל? היערכו בהתאם | צילום: יוסי זילברמן

טסים לחו"ל בסוף השבוע הקרוב? היערכו בהתאם: ‎‎ועד העובדים ברשות שדות התעופה הכריז היום כי מיום חמישי הקרוב יערוך אסיפות הסברה בקרב העובדים בשעות העבודה. המשמעות: שיבושים בפעולת השדה ועיכובים בהמראות ובנחיתות ובפריקת והעמסת כבודה.

לטענת יו"ר הוועד, פנחס עידן, האסיפות ייערכו בעקבות הסחבת במשא ומתן, בין הנהלת רשות שדות התעופה לבין ועד העובדים על הקמת קופה מרכזית לקצבה, המיועדת להבטיח את כספי הפנסיה של העובדים.

העובדים טוענים כי ההסתדרות והוועד פנו להנהלת רשות שדות התעופה מספר פעמים במהלך השנתיים האחרונות, אולם הנושא לא התקדם והנהלת הרשות נוקטת סחבת שמסכנת את כספי הפנסיה של העובדים.

רשות שדות התעופה: הוסכם כבר בעבר שהפנסיה לא תיפגע

העובדים דורשים פתרון מיידי לנושא, שיושג בסיועו של יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן. "לא ניתן יד לפגיעה בכספים ששייכים לעובדים", אמר עידן. "אנחנו דורשים שכספי הפנסיה של העובדים יהיו מוגנים ומיועדים אך ורק למטרת תשלום פנסיה לעובדי הרשות ולא ישמשו למטרות אחרות".

"בימים אלה מתקיים משא ומתן בין הרשות לבין ועד העובדים בנושא הוצאת הכספים לניהול גורם חיצוני.‏ המשא ומתן מתקיים בעקביות וברצינות", נמסר היום מרשות שדות התעופה. "מועצת רש"ת, בראשות היו"ר עובדיה עלי, החליטה כבר לפני כשלוש שנים כי כספי הפנסיה לא ייפגעו ואינם ניתנים לשימוש פרט לייעודם המקורי. הנהלת הרשות תעשה ככל יכולתה כדי למנוע פגיעה בשירות הניתן לנוסעים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק