למרות הנפגעים במסיבת הטבע בלהבות הבשן, המפיק ובעליו של האירוע לא מודאג ומתכנן להמשיך ולקיים מסיבות דומות גם בעתיד. "לא תמצאו מקום שתוכלו להביא תביאו אליו 8000 בליינים ולא תתקלו בקטטות, סכינים ומכות", אמר רמי שמואל בשיחה עם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמואל עומד בראש חברת "יוניטי" המקיימת אירועים של מסיבות טבע. "אנחנו נודדים מלוקיישן ללוקשיין. יצאה סוג של סטיגמה על מסיבות טבע וטראנס בארץ שהן מגיפה או נגע רע", אמר שמואל ויצא נגד התווית של המסיבות. "הוויב, האהבה, האושר החיבור לטבע - זה מה שמייחד אותנו".

לדבריו, האירוע בו טבע צעיר בן 20 בנחל הסמוך למסיבה התרחש מחוץ לתחומי האירוע ולכן אינו באחריותו. "יש תחימה של גבולות האירוע שמוגדרים מבחינת החוק והכיסוי הביטוחי, כל מי שיוצא מתחום הפסטיבל ומי שיצא לנחל לקח את האחריות על עצמו", ציין.

למרות זאת, סיפר המפיק כי מי שחשו לעזרתו של הצעיר בן ה-20 שטבע בנחל היו המאבטחים ורופאה שהיתה במקום. "הם זינקו למים ומשו אותו משם ובזכותם המצב שלו יציב ויש לו סיכוי לחיות".  

המפיק רמי שמואל (צילום: חדשות 2)
המפיק רמי שמואל | צילום: חדשות 2

הצעיר שנמשה מהמים נפגע באורח קשה ופונה באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. בנוסף, שני צעירים נפגעו בינוני בעקבות הרעלת אלכוהול ושני צעירים נוספים נפצעו קל מחבלות.

למרות תוצאותיה העגומות של מסיבת הטבע המשתתפים במסיבה המשיכו לבלות. "הגעתי ב-4 בבוקר לא הפסקנו לרקוד", סיפר אסף אבוטבול ביציאה מהאירוע, "מבחינת ביטחון היה ליגה, הבית פה".

משתתף אחר סיפר כי בשלב מסויים כדי למנוע פגיעות דאגו המארגנים למים עבור כל המשתתפים. "היתה אחלה מסיבה, הייתי מבסוט. דאגו לנו לניקיון, למים, הביאו לנו מים, נתנו לנו 10 דקות עונש לשתות מים", אמר יעקב כהן.  

שבת של תאונות

סדרה של תאונות ליוותה את השבת. בנוסף לנפגעים במסיבת הטבע בצפון, מטייל בן 31 נהרג במהלך טיול במצוק גיתה סמוך למעלות תרשיחא, לאחר שככל הנראה נפגע מאבן שהידרדרה ופגעה בראשו.

"מדובר בשטח הררי עם קשיי תנועה קשים מאוד", סיפר פרמדיק מד"א אדריאן אוקמפו. "הגענו למקום עם אמבולנס 4X4 וראינו על אחד השבילים גבר שוכה ומסביבו חבריו שהחלו לבצע בו פעולות החייאה".

פינוי צעיר ממסיבת טבע (צילום: ערן לפל - דוברות מד"א)
פינוי המטייל בצפון | צילום: ערן לפל - דוברות מד"א

המטייל פונה באמצעות מסוק במצב קשה מאוד לבית החולים רמב"ם, תוך פעולות החייאה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במקביל העניקו הצוותים טיפול רפואי גם לאחד מחבריו של ההרוג, שהיה נסער וחש ברע ופונה לקבלת טיפול בבית החולים בנהריה.

באירוע אחר בקיסריה נפגע ילד כבן ארבע קשה, לאחר שטבע בבריכת שחייה פרטית. במוקד מגן דוד אדום תדרכו טלפונית את בני המשפחה לבצע בו פעולות החייאה בסיסיות עד להגעת ניידת טיפול נמרץ. במהלך הפעולות חזר הדופק ולאחר מכן פונה הפעוט לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם.

מהמשטרה נמסר כי משפחתו של הילד שכרה את הבית לנופש במהלך סוף השבוע ועל פי החשד הוא טבע לאחר שנותר ללא השגחה. תחנה חדרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.