מוחים על פינוי האוהלים: מאות בני אדם קיימו אחר הצהריים הפגנת מחאה סוערת מול בניין העירייה בתל אביב, במחאה על פינוי חלק מהאוהלים מוקדם יותר הבוקר. המפגינים השליכו ביצים לעבר העירייה והתעמתו עם כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו לשמור על הסדר במקום. את ההפגנה העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמה מהמפגינים ניסו אף לפרוץ לבניין העירייה במהלך ההפגנה, תוך שהם משמיעים קריאות נגד ראש עיריית תל אביב וקריאות "תעצרו את חולדאי", "העם דורש צדק חברתי" ו"ביזיון". כוחות גדולים של משטרה ויס"מניקים חסמו את הכניסה לתוך הבניין, בעוד עובדי העירייה למעשה נותרו תקועים בפנים. המפגינים חסמו בין היתר את הרחובות אבן גבירול, בלוך, מלכי ישראל ואת שדרות בן גוריון.

למקום ההפגנה הגיעו בין היתר מפקד מחוז ת"א במשטרה, ניצב אהרון אקסול, ומפקד מרחב ירקון תנ"צ יורם אוחיון. לפחות 40מפגינים נעצרו בחשד להפרות סדר ותקיפת שוטרים, ובשלב מסויים המשטרה סגרה במחסומים את כל הכניסות לבניין העירייה.

"לאנשים פשוט נמאס", אמר אחד המפגינים בזעם לחדשות 2 באינטרנט. "מה שאנחנו עושים זה תגובה לבעל מכה. רון חולדאי הגיש לנו אתמול פרחים ביד אחת והציע לנו עזרה, אבל ביד השנייה הוא הכה אותנו היום. זו לא מחאה של סושי ונרגילות, הפקק הזה והרסן שהחזקנו בהפגנות יוצאים היום החוצה".

הפגנת בכיכר רבין בת"א (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
המפגינים חוסמים את הכביש, סמוך לעירייה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"רוצים את המדינה בחזרה"

"רון חולדאי, מה שאתה עושה לא חוקי, אסור לך לפנות אותנו", אמר מפגין אחר לחדשות 2 באינטרנט. "ביבי וחולדאי, אנחנו רוצים את המדינה בחזרה ומוטב שתתעוררו ותחזרו לכיוון שלנו". במהלך ההפגנה הסוערת התפתחו עימותים אלימים בין השוטרים לבין המפגינים, כאשר אנשי הביטחון של העירייה ניסו להדוף בכוח את הלחץ שהפעילו המפגינים בניסיון לפרוץ לבניין העירייה.

"היום התחלנו את שלב ב' של המחאה. זה הרבה יותר אגרסיבי וזו רק ההתחלה", אמר אחד המפגינים. "ראשי המחאה דפני ליף ואיציק שמולי הם אנשים מכורים שמוציאים את העוקץ מהמחאה. לא מקובלת עלינו ההנהגה הזו של המחאה. זו רק ההתחלה לתגובה שלנו".

ההפגנה הסוערת, היום ליד העירייה
ההפגנה הסוערת, היום ליד העירייה | צילום: