ברחבי ירושלים המשיכו אמש חרדים רבים להפגין ולהתפרע. המפגינים זעמו על מעצר האם החרדית החשודה בהרעבת בנה בן השלוש. במהלך הערב נעצרו לפחות 26 מפגינים.

ההפגנות התרכזו ברחוב בר אילן, רחוב יחזקאל וכיכר השבת. ההפגנות התרחשו בגלים - עשרות חרדים מתרכזים במקום, צועקים, הופכים פחים - ומתפזרים. אחרי שעה קלה המעשים הללו חוזרים על עצמם.

בשכונת מאה שערים כיבתה זרנוקית מים של המשטרה פח אשפה שהבעירו המפגינים. בתגובה כיוונו אזרחים סמן לייזר ירוקה מחלון אחד הבתים הסמוכים. חלק מהמפגינים אף שברו רמזורים ברחוב בר אילן.

אבל לא רק העירייה והמשטרה סופגים את נחת זרועם. גם העיתונאים שדיווחו מהמקום הם מוקד להתקפות המפגינים.

בעירייה כבר החליטו להפסיק את עבודת אנשי העירייה בשכונות החרדיות בעיר בהן מתקיימות ההפגנות ביומיים האחרונים. זאת במטרה להגן על חיי העובדים. וגם השוטרים הרגישו את נחת זרועם של המפגינים - שוטר מג"ב נפצע אתמול קל בידו במהלך אחת ההפגנות.

"אמא מסורה"

במקביל, מקורביה של האם הירושלמית מוסיפים להגן עליה גם בריאינות לכלי התקשורת. "זו עלילת דם", אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט ד', שמכיר את המשפחה מאז אושפז בנה בבית החולים הדסה עין כרם.

י', אם מירושלים החשודה בהרעבת בנה (צילום: יוסי זילברמן)
האם החשודה בהרעבה | צילום: יוסי זילברמן

"נהגתי לעזור להם פעמים רבות, ומהיכרותי איתם אני יודע שהאמא מסורה מאוד", הוסיף ד'. "לא תיארתי לעצמי ולא עלה בדעתי שיכול להיות סיפור כזה. היא הייתה מסתובבת איתו (עם בנה – י.ז) שעות על הידיים, צמודה אליו".

ד' מספר כי הבן קיבל בבית החולים טיפול כימותרפי, מה שגרם, לטענתו, לתסמינים מהם סבל הילד. "כל מי שנמצא בטיפול כימותרפי אין לו חשק לאכול והגוף קטן עם הזמן", אמר. "אומרים שהשיער נשר לו בגלל האמא וזה שטויות. זה קרה רק עקב הכימותרפיה". בבית החולים הדסה מכחישים בתוקף את הטענות על טיפולי הכימותרפיה.

לדברי ד', שאר בני משפחתה של האם נראים בריאים. "התעללו במשפחה הזאת, זה פשוט הזוי", הוא אומר. "האם מרגישה הרבה זמן שמסתודדים מאחורי הגב שלה, אבל היא לא ציפתה לזה. אדם שעושה משהו רע מצפה לזה, והיא עכשיו בהלם כי זה לא קשור. זאת פשוט עלילת דם".