הלך לעולמו. הנשיא התשיעי פרס ז"ל (צילום: יונתן סננס, חדשות 2)
נפגש עם חתני הנובל. פרס, ארכיון | צילום: יונתן סננס, חדשות 2

מפגש פסגה: נשיא המדינה שמעון פרס הגיע היום (ד') לביקור מיוחד בטכניון בחיפה, ובמרכזו נפגש עם שלושת חתני פרס נובל מהטכניון: פרופ' דן שכטמן, פרופ' אהרון צ'חנובר, ופרופ' אברהם הרשקו. את המפגש העברנו בחדשות 2 Online באמצעות גו-לייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא וחתני הנובל שוחחו על עתיד המחקר המדעי, הטכנולוגי ומערכת החינוך בישראל, בהנחיית איש ההייטק ד"ר יוסי ורדי. מוקדם יותר הבוקר צפה הנשיא פרס בפיתוחים טכניונים מדעיים המתקדמים ביותר שהוצגו לו במסגרת תערוכה טכנולוגית ייחודית, ביניהם מכונית הפורמולה, פרי תכנון וייצור עצמאי של סטודנטים מהטכניון.

הוא גם נחשף לשיטות חדשות להצמחת כלי דם בתוך רקמות חיוניות, מחקר פורץ דרך של הפרופסור שולמית לבנברג; מערך לוויינים זעירים וננו-לוויינים הראשונים בעולם, שפותחו על ידי פרופסור פיני גורפיל; שיטה חדשנית לטיפול בגידולים סרטניים בראש באמצעות שדות חשמליים, ממברנות מתקדמות להתפלת מים; וכן מיצג בינה מלאכותית שפותח על ידי הדוקטור קירה רדינסקי.

לאחר הביקור בתערוכה הטכנולוגית, ועוד לפני שנפגש עם שכטמן, צ'חנובר והרשקו - השתתף פרס במפגש עם תלמידים וסטודנטים הלומדים בטכניון בתכניות מיוחדות לקידום החינוך המדעי והטכנולוגי.