המאמר הנוקב שפרסם הבוקר (ב') עיתונאי "הארץ" גדעון לוי עורר סערה, כשבדבריו הטיח האשמות בטייסי חיל האוויר והשווה את פעילותם ברצועת עזה לדמויות במשחק מחשב. הדברים, כך מתברר, הציתו כעס גדול בקרב אחד מתושבי אשקלון שהבחין בלוי בעת שהאחרון התראיין לחדשות 2. "אתה בוגד שפל", צעק האיש על העיתונאי שעמד מול המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הם יושבים בקוק־פיט ולוחצים על כפתורים וג'וי־סטיקים, משחק מלחמה", כתב לוי במאמר, שנשא את הכותרת "הרעים לטיס".

"גוזרי חיים ומוות, ממקומם הרם בשמים הם רואים רק נקודות שחורות מתרוצצות בבהלה, נסות על נפשן, אולי גם כאלה שמניפים ידיים באימה נוראה מהגגות; החץ השחור מתכוון למטרה, וכבר מיתמרת פטריית עשן שחורה - פוף, רעד קל בכנף, פגיעה 'טובה', וכבר הם בגיחה הבאה".

"אסור לך לדבר", אמר תושב העיר ללוי בחמת זעם. "אתה אומר שהטייסים שלנו רוצחים; אתה לא מתבייש? אתה צריך לחיות עם חמאס. הטייסים שלנו הם הכי מוסריים. ילדים צריכים להיות בחופש הגדול בתוך הממ"ד? תתבייש לך!".

את הדברים שכתב הצדיק לוי כשציין כי "המאמר מדבר בעד עצמו. רוב הישראלים, לצערי, לא נחשפים לתמונות מעזה ולא רואים את ההרס שנזרע שם. יש מי שאחראי לזה, והם לא רק הטייסים. אני חושב שכל אדם הגון שהיה מתבונן באמת בתמונת המצב בעזה ורואה מה אנחנו מעוללים שם היה שואל את עצמו: 'האם אף אחד לא ייקח על זה אחריות מוסרית?'

"אנחנו מתרגשים מכל איזה מג"בניק שמכה ילד פלסטיני בגדה", המשיך לוי, וסיכם: "לשבת בקוק-פיט וללחוץ על כפתורים זה לפעמים הרבה יותר קטלני ורצחני".