דן סממה ז"ל (צילום: ערוץ 1)
דן סממה ז"ל | צילום: ערוץ 1

בבית החולים תל-השומר נפטר הבוקר העיתונאי הוותיק דן סממה. סממה היה בן 61 והלך לעולמו אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו שלוש בנות, שני נכדים ושתי אחיות. סממה יובא למנוחות מחר בשעה שלוש אחר הצהריים בבית העלמין בקיבוץ עינת.

סממה היה מאבני היסוד של הטלוויזיה הישראלית והיה בין היתר כתב מדיני, כתב פוליטי, עורך "היומן" ועורך "מבט". במלחמת לבנון הראשונה היה כתב הצבאי של הטלוויזיה הישראלית וזכור כמי שהקליט את שיר המחאה של חיילי המילואים נגד המלחמה "רד אלינו אווירון".

בתפקידו האחרון שימש סממה כעורך מהדורת "מבט". בסוף יוני 2007 פרש סממה מרשות השידור בגלל מחלתו הקשה.

יבין: "הוא היה עיתונאי של הלב"

"הוא היה חבר טוב, כואב הלב", אמר היום חיים יבין שהיה חברו ומנהלו לחדשות 2 באינטרנט. "הוא היה עיתונאי של הלב. הוא לא ידע גבולות. הוא הגיע גם לכווית ולעירק. הוא האמין בעבודתו ולא ידע פשרות. אחד מעמודי התווך של הטלוויזיה הישראלית".

"הזיכרון הראשון שלי מדן סממה היה פיגוע אוטובוס הדמים ב-1978", סיפר עליו חברו מרשות השידור יגאל רביד. "הוא היה כתב לענייני משטרה ואף אחד לא היה מתורגל לשידורים חיים מתמשכים. היה בלגן גדול אבל הוא הצליח לפעול ולהתנהל בצורה בהירה. הוא היה איש העולם הגדול. אוהב מושבע של תרבות צרפתית ואירופאית. מסוג האנשים שמסוגלים לעשות כל דבר".