צעירה בשנות ה-20 לחייה טבעה למוות לפני הצהריים בנחל הבניאס, סמוך לקיבוץ שדה נחמיה שבאצבע הגליל. היא ובני זוגה ערכו טיול באזור שבחלקו צעדו בתוך המים. בשלב מסוים, איבדו השניים את שווי המשקל והחליקו.

כעבור זמן קצר הצליח הצעיר לחלץ את עצמו, אך כל ניסיונותיו לאתר את חברתו עלו בתוהו. הוא הזעיק למקום את כוחות ההצלה, שמצאו אותה בלא רוח חיים ומשו את גופתה.

אילן אדר, פרמדיק מד"א שהגיע ראשון לזירה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי בני הזוג, תושבי מרכז הארץ, ערכו את הטיול שהסתיים באסון לפי מסלול שמצאו באתר אינטרנט. "החבר סיפר שקרא שבחלק מהנהר שבו המים עמוקים יש להיצמד לאחת הגדות שבה יש סבך צמחיה ולהיאחז בה", אמר. "הוא הוביל וחברתו עקבה אחריו. הם פעלו לפי ההוראות, אבל מעדו. החבר הצליח להמשיך הלאה עם חבלות ושריטות אבל לא מצא את הצעירה. אחרי כ-100 מטרים הוא יצא החוצה והתחיל לחפש את החברה שלו".

הצוללנים ניסרו את הצמחיה וגילו את הגופה

אחרי שסריקות חוזרות ונשנות העלו חרס, פנה הצעיר לשביל שבו היו מטיילים - ובאמצעות מכשיר הטלפון של אחד מהם, הזעיק למקום את כוחות ההצלה. לזירה הגיעו, פרט למד"א, גם צוותים מהמשטרה, ממכבי האש ומיחידת החילוץ בגולן - ואנשיהם תיאמו יחדיו את הפעולה במים. 

"הלכנו עם החבר וביקשנו ממנו להראות לנו את הנקודה הספציפית שבה הוא ראה אותה בפעם האחרונה", סיפר אדר. "הוא היה מודאג ולחוץ מאוד. אחרי שנתן לנו תיאור שלה, נכנסו למים צוללנים של יחידת החילוץ ובעזרת ציוד הכיבוי הם החלו לנסר את הענפים והצמחיה שעל גדת הנחל. אחרי שהצליחו להסיר ענף גדול, התגלתה גופת הצעירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק