החתונה של חננאל והודיה שנערכה השבוע כינסה תחת גג אחד רבים מאלו שמכונים "נוער הגבעות", ואיפשרה באופן יוצא דופן הצצה לתקשורת לאורחות חייהם ומטרותיה. "מלצר ערבי שיגיע לפה לא יגיש אוכל, הוא יחפש את בית החולים הקרוב", אומר בגלוי אבי הכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האורחים הגיעו מהמאחזים שלרוב שומעים עליהם רק בהקשרים של פינויים או בנייה לא חוקית: רמת מגרון, אור עציון, 904, גאולת ציון. עשרות נערים הגיעו מגבעות ומאחזים מרחבי יהודה ושומרון. ברוב המקרים הם לא היו מוכנים לדבר עם התקשורת, אבל השמחה של החתונה מאפשרת גם להם לדבר עם העיתונאים. החתן הוא מנהיג צעיר בנוער הגבעות שאיגד סביבו נערים אחרים שרואים בו מורה דרך.

בנצי גופשטיין, אבי הכלה ופעיל ימין, לא מסתיר את גאוותו מהאורחים שבאו לשמוח עם משפחתו: "החתונה הזאת היא של אנשי ימין קיצוני, אנחנו מייסדים את דור ההמשך. אנחנו נמשיך, יש לנו ילדים והם בגיל 18 מתחתנים והם ימשיכו בדרכם של ההורים שלהם. אצלנו אין ערבים, כל החתונה הזאת היא על טהרת העבודה העברית. אם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש אוכל אלא מחפש את בית החולים הקרוב".

אפר מהר הבית על ראש החתן

החתן עצמו אומר, שהוא לא יהיה מופתע אם יגלה כי אנשי החטיבה היהודית של השב"כ נמצאים גם כן בחתונה. פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר עבר בין האורחים, שמע וייעץ על ההסתבכויות של חלקם עם החוק. "חבל שהשב"כ, במקום לטפל במחבלים, מתעסק איתנו, עם חבר'ה צעירים שהם מלח הארץ", הוא אומר. בין החוגגים לא מעט צעירים שנחשדו בביצוע פעולות תג מחיר.

"חתונת השנה" של נוער הגבעות (צילום: חדשות 2)
"חתונת השנה" של נוער הגבעות | צילום: חדשות 2

במעמד החופה שמים על ראשו של החתן אפר מהר הבית, סמל לכאב על חורבן בית המקדש. אחרי החופה רבים מהחוגגים הופכים לרעולי פנים והם רוקדים את "ריקוד הסכינים" - מנופפים בסכינים תוך שירת פסוק מהתנ"ך שמדבר על נקמה באויב. את ההקשר העכשווי לא קשה לדמיין.

השילוב של אנשי הגבעות ותומכי כהנא, מזמן גם את צחי יצחק, איש ארגון "לה-פמיליה", ארגון האוהדים הקיצוני של בית"ר ירושלים שתומך בגלוי במטרות נוער הגבעות. את ירח הדבש, הם יחגגו במאחז חדש שהם מתכוונים להקים על גבעה ביהודה ושומרון.