שני זוגות התאומים לשתי האימהות (צילום: דוברות מעייני הישועה)
זוגות התאומים בבית החולים, היום | צילום: דוברות מעייני הישועה

במחלקת היולדות בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק חוגגים שיא של צירופי מקרים. שתי יולדות בעלות שם זהה הביאו לעולם שני זוגות תאומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חנה כהן שאושפזה בבית החולים לקראת לידתה, הופתעה לגלות כי במיטה שלידה שוכבת יולדת אחרת העונה גם היא לשם - חנה כהן. אבל, זאת הייתה רק ההתחלה. שתי היולדות המאושרות גילו כי הביאו לעולם כמעט במקביל שני זוגות תאומים. ההבדל היחיד בין שתי הנשים ניכר רק במינם של התאומים - זוג בנים וזוג בנות.

הצוות הרפואי בבית החולים, שחשש מטעויות בזיהוי, מיהר להעביר את אחת היולדות יחד עם בנותיה לקומה אחרת. בהמשך, התברר כי לאחת היולדות יש שם נוסף מלבד "חנה".

הצוות הרפואי מיהר להוסיף ברשומות את שמה האחר לכרטיס הלידה והצוות ומשפחות כהן נשמו לרווחה. בלומה ברכר, אחות ראשית במחלקת יולדות בבית החולים מעייני הישועה, סיפרה: "הגיעו אלינו שני זוגות, ששם היולדת בשני המקרים היה חנה כהן ושתיהן היו עם תאומים בבטן, למרות ששמנו אותן במודע בשתי מחלקות שונות, תמיד ישנו חשש שיהיה איזהשהו בלבול. עשינו תדרוך, הסברנו לכל הצוותים את המצב והכל לשמחתנו נגמר בטוב".

"גם כבר שנולדו הילדים שמנו עליהם צמידים ירוקים זוהרים", המשיכה ברכר, "וברגע הראשון שיכולנו, לקחנו משפחה אחת והעברנו אותו לאגף אחר גם בקומה אחרת, ההורים לאורך כל הדרך סמכו על הצוותים הרפואיים אבל אנחנו תמיד מנסים לוודא מעבר לכל ספק שלא תהיינה תקלות. אחרי הכל יש לנו בבית החולים יותר מאלף לידות בחודש".