פרטים חדשים אודות מותה הטרגי של איזבל דזיי ריו, אמה של מארי פיזם, ששמה קץ לחייה לפני שבוע וחצי בצרפת: העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי לפני מותה אמרה סבתה של הילדה רוז, שנרצחה לפני כשלוש שנים ושהושלכה לירקון, כי היא רוצה להצטרף אליה ואף למות באותה הדרך.

"ניסיתי לתלות את עצמי, זה היה קשה. אני הולכת לגשר. סליחה, איזבל", אמרה אמה של מארי פיזם - שהורשעה בשידול לרצח רוז בת ה-4. לאחר מכן היא יצאה מביתה שבנורמנדי, נסעה במכוניתה לגשר "דה ברוטון" וקפצה לנהר הסיין מגובה 60 מטרים. גופתה נמצאה שני קילומטרים משם, לאחר שנסחפה במי הנהר.

"אובדן נכדתה זו טרגדיה שהיא לא הצליחה להתאושש ממנה", סיפרה אתמול חברתה הקרובה של איזבל, מלאני ניגז, כפי שמדווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות". סבתה של רוז עבדה בשנים האחרונות כקרמיקאית וכמורה לפיסול, ובן זוגה בשנה האחרונה לחייה סיפר כי סבלה מהתקפי דיכאון. "היא מעולם לא קיבלה את המוות של רוז וכל מה שקרה מסביב, היא מעולם לא עיכלה את זה", סיפר. "בעבר, כשהיא לא הייתה במצב בטוב, היא אמרה שהיא רוצה להצטרף לרוז רוז מתה במים ואני חושב שהיא רצתה לעשות את אותו הדבר".

"לא יכלה לסבול שרוצחי נכדתה לא נענשים"

מלאני תיארה את האווירה ביום בו שמה חברתה קץ לחייה: "בדרך כלל היא נהגה לשתף את חבריה כשהייתה מדוכאת או חשה ברע. הפעם היא לא התקשרה לאף אחד. היא רק השאירה פתק על השולחן בביתה. אדם שהגיע לשיעור פיסול מצא אותו". לדברי החברה, "במכתב היא דיברה רק על רוז. היא אמרה שהיא שמחה להצטרף אליה, שחייה בלעדיה לא שווים דבר...היא חיכתה לגזר הדין כבר המון זמן, היא לא יכלה יותר לסבול את זה שהאנשים שהרגו את הנכדה שלה לא נענשים".

היחסים בין מארי פיזם לאמה איזבל היו קשים. לפני כשלוש שנים תיארה איזבל את בתה מארי כילדה בעייתית בעלת אישיות שבירה. איזבל טיפלה בנכדתה רוז במשך תקופה מסויימת, אחרי שמארי עברה להתגורר עם רוני רון בישראל. "היא מעולם לא התעניינה בבתה הקטנה", האשימה איזבל את מארי בראיון ל"ידיעות אחרונות" שפורסם במאי 2009. "רק פעם אחת היא התקשרה וביקשה לדעת איך עושים טארט לימון ובשיחה הזאת היא אפילו לא שאלה לשלום הבת הקטנה שלה, רוז".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק