ארכיון
פונה לבי"ח במצב קשה וערפול הכרה | צילום: עזרי עמרם

כמעט אסון בבת ים: ילד בן 8 נפל מגג של מבנה בבית ספר בבת ים ופונה לבית החולים איכילוב במצב קשה עם פגיעת ראש וערפול הכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה הקשה אירע בשעות הצהריים בבת ים, אז ככל הנראה נכנס הילד יחד עם כחמישה מחבריו למתחם מוסד חינוכי ברחוב ניסנבאום בעיר, הם עלו על גג של מבנה חד קומתי במתחם והחלו לשחק. לפתע נפל הילד אל הקרקע מסיבה שטרם ברורה ונחבל בראשו.

עוברי אורח שהיו במקום הזעיקו את אנשי מגן דוד אדום, הפרמדיקים שהגיעו החלו להעניק לילד טיפול ראשוני בזירה ופינו אותו אחר כך לבית החולים איכילוב בתל אביב כשהוא מעורפל הכרה, שם הוא מאושפז כעת כשמצבו מוגדר קשה.

אפי בר פרמדיק של מד"א שטיפל בילד סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הגענו למקום, וראינו המולה גדולה. הבחנו בבן ה-8 שכוב על הרצפה, הוא היה מצוי בהכרה מעורפלת".

"ניסיתי לשאול אותו שאלות והוא סיפר לי כי הוא נפל מהגג לאחר ששיחק עם חבריו. אמו שהיתה באזור נתקפה בהיסטריה והצטרפה אלינו לאמבולנס שהוביל אותו לבית החולים", מוסיף הפרמדיק. "שם באיכילוב באו עובדים סוציאליים שהעניקו לה עזרה".

הגג ממנו נפל הילד בבת ים, היום
הגג ממנו נפל הילד בבת ים, היום | צילום: דוברות משטרת ישראל

בן 3 טבע בבריכה בבית פרטי בתל אביב

ובטווח זמן של קצת יותר משעה נרשם עוד מקרה לא רחוק משם. פעוט כבן 3 טבע בבריכה פרטית בבית ברחוב בינט שבצפון תל אביב, הוא פונה לבית החולים דנה בעיר במצב קשה, מורדם ומונשם וללא הכרה.

הוריו של הפעוט דיווחו על המקרה הקשה, ופרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו למקום בבהילות, משו אותו מהמים והחלו לבצע בו פעולות החייאה. לאחר מכן פינו אותו כאמור לבית החולים דנה בעיר במצב קשה.

בית עם בריכה. צילום ארכיון
טבע בבריכה הפרטית, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

קריית אתא - בן 12 נפל מגג אסבסט ונפצע קשה

עוד בטרם שהפעוט הגיע לבית החולים לטיפול, אירע מקרה שלישי ביום, הפעם מדובר בילד כבן 12 שנפל מגובה שישה מטרים ברחוב אלבז בקריית אתא. הוא נפגע בבטנו ופרמדיקם של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום. לאחר מכן פונה הילד להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם בעיר במצב קשה לאחר שככל הנראה נפל מגג אסבסט שקרס לתוך מחסן בזמן ששיחק על הגג.