השבוע נדמה היה שמחאת האוהלים דועכת, במיוחד אחרי הדרישות שהציגו לראש הממשלה לנהל משא ומתן עמו, ורק איתו, שיתועד במצלמות - ונראו שיכורים מכוח. בינתיים, הספיקה הרוח לשנות את כיווניה כמה פעמים, אבל לא מעט מבין יושבי המאהלים האשימו כי שתי הצעירות שמזוהות יותר מכל עם המאבק - דפני ליף וסתיו ספיר - אולם לא יודעות ולא מנוסות מספיק כדי להמשיך הלאה.

התלווינו אליהם וחווינו מעט מהרגעים שעברו עליהן השבוע. הצטרפנו לדפני ליף, שהגיעה תשושה לגמרי למאהל בשכונת התקווה. הטלפון שלה לא הספיק לצלצל, כשבינתיים - נישבו במאהל שעזבה בשדרות רוטשילד רוחות רעות. "הייתה ישיבה ברוטשילד והם החליטו שהם מחליפים הנהגה", היא סיפרה לעמיתיה - מעט מבוהלת. "הם התחילו לספר שפנו אליהם ממפלגה והם עכשיו מתחילים לגייס כוח מכל המאהלים. זה לא המקום של האגו אני פשוט לא מבינה מה העניין".

ליאור, פעיל במאבק החברתי, ניסה לעודד את רוחה ואמר: "זה לא קל המאבק הזה. את מנצחת. המאבק הזה מנצח, אין דיון". אבל גם אם המאבק מנצח, אין משמעות הדבר היא כי לא ניתן למתוח ביקורת על הנהגתו. "באתי לתמוך בחברה ולהסביר מה הטעות שלהם", סיפר גבי, אחד המבקרים בשדרות רוטשילד.

תומכת אחרת העלתה גם היא נקודה חשובה ומהותית: "השאלה היא אם זה גדול עליהם או לא. אני מאמינה שהם יקחו את זה לכיוון שיהיה בסדר. למרות זאת, יכול להיות שעכשיו זה באמת גדול עליהם".

אמא מודאגת: "ממה תתפרנס?"

שריד: "המחאה לא נשאה פירות" (צילום: חדשות 2)
מאהל על חשבון העבודה | צילום: חדשות 2

יונתן לוי, מנהיג נוסף של מאבק הדיור, זוכה לתמיכה של הוריו במלחמתו - אך אלה אינם מסתירים את הסתייגותם מהמחיר האישי שהוא משלם על כך. זה בא לידי ביטוי במיוחד כשהובהר לו במקום עבודתו כי לא יקבל יום חופש, שרצה לפנות לטובת הפעילות במאהל: "אין דבר חשוב מזה", אמרה לו אמו בטלפון. "ממה תתפרנס?", היא שאלה.

הצטרפנו לסתיו שפיר שהגיעה מ"אבי המאהלים" בשדרות רוטשילד אל המאהל שהוקם בגינת לוינסקי, ליד התחנה המרכזית. במהלך כל הנסיעה לא פסקו הטלפונים. כשהגיעה למקום, זכתה לקבלת פנים צוננת במיוחד: "את לא חייבת לדבר כל הזמן", הטיח בה אחד מראשי המאהל המקומי. "תתחילו לשחרר. למה וואלה, לא עובד כלום. נתניהו הוא מניפולטור? וואי טוב שנזכרתם", הוא אמר לה בנימה צינית - שגרמה לה חוסר נוחות ומבוכה ניכרים מאוד לעין.

בינתיים ממשיך המאהל ברוטשילד לתסוס. דפני ליף, שפסעה שם באישון לילה יחד עם חבריה, זכתה לביקורת מצד אחד מתומכי המאבק - ומתנגדיה כמנהיגה שלו. "אתם יושבים במגדל השן ממש כמו נתניהו", אמרה לה גיל - אחד הפעילים. "אתם מחליטים לבד על מה הולכים לדבר. אם אתם רוצים את התמיכה של הציבור, תנו לציבור להיות חלק מכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק