לפני חודש בסינמה סיטי התקיימה לה סתם עוד הקרנה נוספת של הסרט "אווטאר". עוד רגע האורות כבים והקהל כבר מצפה לחוויה. רגע לפני שהסרט התחיל, הכין שי לחברתו שרון הפתעה. זו לא הייתה פרסומת רגילה, כזו שמוקרנת תמיד לפני הסרט, אלא הצעת נישואין שבעצם שינתה את חיה של שרון מהקצה אל הקצה. את הסרט הם כבר לא ראו והיום הם כבר נשואים באושר רב.

האמת היא ששי ושרון כבר החליטו מזמן להתחתן, אבל משהו היה חסר. "מגיל אפס, מהרגע שהיא יוצאת מהבטן של אמא שלה, זה החלום שלה", מסביר שי כהן על הסיבה שהביאה לו לבחור בהצעת הנישואין המקורית. "כל אישה רוצה יותר ויותר ואם מישהו יגיד לך שהיא לא רוצה, שהיא לא אוהבת את זה - היא חייבת את זה", אומרת שרון נפשי.

אמנם קוראים לזה הצעת נישואין, אבל ברור שמדובר בהצעה שלא ניתן לסרב לה, כי איך אפשר להרוס הפקת ענק עם "לא" אחד קטן? בייחוד לא כשהכל מתועד בעדשת המצלמה.

מכינורות ועד תיירים שמשתפים פעולה

בשנים האחרונות הפכו חתונות להיות הפקות ענק, מוטרפות לעיתים, ואחריהן צועדות גם הצעות הנישואין. טבעת ונשיקה הן רק הסוף למה שיכול להתחיל באוויר, במעמקי הים, או ביבשה - כלומר בפסגת אתר סקי. איכשהו תמיד כשאתה נמצא בפנים, זה נראה יותר מתוק ממתוק.

יש כמובן את האופציה הקלאסית - שקיעה, כינור, שמפניה, גבר כורע ברך ואישה דומעת. כמו למשל הסיפור של נאור רובינשטיין שרק רצה שדקלה שלו תרגיש על פסגת העולם והציע לה נישואין בחופשה רומנטית באוסטריה. ההפתעה הגדולה של דקלה הייתה שהשותף לסוד של בעלה לעתיד הוא לא אחר מאשר אביה. "ככה? באמצע ההר?", שואלת דקלה ומייד מסכימה להצעה.

אייל תדהר ביקש מחברתו שתתעד אותו מתעד אותה - ואז הפתיע אותה בהצעת הנישואין. "מה את רואה? את יודעת שאני אוהב אותך?", שאל תדהר את בת זוגו ואז הוסיף את שאלת הקסם: "התינשאי לי?". אבל תדהר לא הסתפק רק בתיעוד ארוסתו ברגע הרומנטי ביותר של חייהם, נכון להיום, אלא גם תיעד את החברים והמשפחה צופים באירוע ומגלים כך את בשורה.

בטיול רומנטי לאיטליה תכנן בני לרננה סדרה של משימות. בוונציה הייתה המשימה הראשונה לשיר בתוך גונדולה. משימה אחרת הייתה לרקוד בתוך אחד הכרמים. המשימה האחרונה הייתה להצטלם עם קבוצת תיירים אקראית, אבל כפי שכבר ראינו במקרים הקודמים - הפתעה היא שם המשחק.

"פתאום אחד התיירים מוציא לי פוסטר", נזכרת רננה, "ואז זה נופל וכתוב עליו 'רננה, תתחתני איתי'". גם הפעם רננה לא אכזבה את בני והסכימה באופן מיידי להצעת הנישואים.

ניידת המעצרים בשירות הצעת הנישואין

הצעת נישואין מקורית היא לא משהו שנולד בישראל. רשת האינטרנט מלאה בהצעות מקוריות, החל מ"פרסומות" במהלך שידור משחק פוטבול בארה"ב ועד למעצר מבוים של המשטרה שגורם לגברת להחסיר פעימה אחת, אבל להרוויח בעל, אולי קצת משוגע. גם דיסנילנד, פארק החלומות של ארצות הברית, אירח כבר יותר מהצעת נישואין אחת בריח נסיכות ואבק כוכבים.

"בדיוק ביציאה מהיישוב עוצרת אותנו המשטרה. שתי ניידות, עם צ'קלאקות והכול, ומצלמת וידאו", מספרת אירנה זינגרמן, שחברה מקס קולאדקו החליט למתוח אותה עד הסוף. כשאירנה ומקס יצאו מהיישוב בו הם גרים, הודיע להם שוטר כי הם חשודים בפריצה ועליו לעצור אותם. אירנה יצאה מלאת חשש מהרכב, ואז חיכתה לה הפתעה גדולה עוד יותר. "אז אני רואה מולי שלט אש ענק: 'אירנה, התינשאי לי?', היא נזכרת. גם הפעם, לא טעיתם, הסתיימה ההצעה בתשובה חיובית.

הצעות הנישואין הופכות לעסק כלכלי משגשג

ואם שאלתם איך מקס הצליח לארגן ניידות, זיקוקים וכתובת אש, אז גם להפקת הצעת נישואים קמו חברות מיוחדות שיגשימו את כל מה שרק תבקשו. "אלה בלונים מיוחדים, שקופים, שני בלוני אהבה", מציג בפנינו אבי רוימי, מפיק הצעות נישואין בחברת "טיק טאק פור יו", את עסקיו היום יומיים.

רוימי ואשתו ענבל החליטו להפוך את הצעות הנישואין לעסק כלכלי משגשג. "אני חייב שהתוצאה בעצם בפתיחה של הדלת תהיה מאוד מרשימה, מאוד דרמטית ולא קיטשית", מסביר לנו רוימי. הפקות הענק של אבי וענבל לא מתבצעות מול קהל, אלא לעיני בני הזוג בכלל, שרוצים שהרגע הזה ייזכר לנצח.

אם עשינו לכם, הגברים, חשק להציע בצורה הכי מדהימה, ושכל העולם יידע, רק תזכרו שלפעמים גם תשובה שלילית יכולה להתקבל - ואז הכל מתועד ויכול בקלות להפוך ללהיט החם הבא ברשת.