שיפור ניכר במצבו של יותם כץ, הנער בן ה-16 שנפצע קשה מאוד לאחר שעמוד תאורה קרס ונפל עליו בפעולה של תנועת הצופים בפורים, בצפון תל אביב. כץ פונה אז כשהוא נתון בסכנת חיים לבית החולים איכילוב בעיר. מבדיקה ראשונית עלה כי ייתכן ורשתות-צל שנמתחו בין מספר עמודים ברחבת שבט הצופים גרמו לקריסת העמוד. נערה נוספת נפצעה קל באירוע.

פרופ' צבי רם, ראש מערך הנוירוכירורגיה בבית החולים, הסביר היום במסיבת עיתונאים שנערכה בנושא כי "יותם הגיע למרכז הרפואי תל אביב עם חבלת ראש קטסטרופלית שהתבטאה בחוסר הכרה עמוק עם לחץ תוך גולגולתי בלתי ניתן לשליטה. זה מצב של סכנת מוות שנחשב לקשה מאוד לטיפול".

"אחרי תקופה בה לא הגיב לטיפולים, לא הייתה ברירה אלא לנתח באופן דחוף כדי להביא לירידה באותו לחץ", תיאר פרופ' רם. "למזלו הוא הגיב לזה מצוין והתאושש באופן מפתיע. היום יותם בהכרה מלאה ומתפקד בצורה טובה. עם זאת, קיימת דרך לא קצרה שיצטרך לעבור, אך אנו מקווים שבסוף השיקום הוא יחזור למצבו הקודם".

נפילת העמוד בשבט הצופים בפורים (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
נפילת העמוד בשבט הצופים בפורים | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

אביו של יותם, ירון כץ, סיפר על המכה הקשה למשפחה. "ביום שני לפני שבוע יותם החל להראות סימני התאוששות ומאז מצבו הולך ומשתפר. אנחנו מבינים שההליך לא קצר אך מעודדים מהשיפור. יותם חזק מבחוץ ובעיקר חזק מבפנים, אנחנו סומכים עליו שיתאושש מהר ויחזור הביתה".

כץ הודה לצוות הרפואי של המרכז הרפואי תל אביב: "בדרך הלא קלה הזו מלווים אותנו הרופאים והאחיות המסורים של בית החולים. פרופ' רם קיבל לידיו מצב קריטי, ניתח והציל את חייו של יותם. שוב תודה לכל העוסקים במלאכה. ברגע אחד נקלענו לתוך הסערה הקשה והמטלטלת הזו, אבל התמיכה והאהבה שאנחנו מקבלים מכל כך הרבה אנשים טובים מחזקת אותנו בשעות הקשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק