סניף רמי לוי בגוש עציון הפך לאחרונה למוקד דו-קיום יוצא דופן: מתנחלים מהאזור עוברים וקונים בין המדפים לצד פלסטינים מאזור חברון ובית לחם - כולם מחפשים יחד בשלווה את המוצרים הזולים יותר בסביבה.

אלא שלאחרונה נראה כי רבים מהציבור הדתי-לאומי אינם מרוצים משיתוף הפעולה שנוצר בין הישראלים לפלסטינים בסניף החדש. "אני דואג לעניין של ההתבוללות ואני דואג לעניין הזה של החברות הקרובה, הלבבית שהולכת ומתפתחת ביחסים בין הבנים לבנות", טוען רבה של אלון שבות, הרב גדעון פרל.

אותה התנגדות באה לידי ביטוי גם במעשים. הרב פרל חתם לאחרונה על פסק הלכה, יחד עם רבנים נוספים, היוצאים נגד העסקת ערבים ויהודיות יחד בסניף בגוש עציון. "אנו יוצאים בקריאה נרגשת למר רמי לוי שיימנע ממהלך חמור זה, שתוצאותיו עלולות לפגוע בחוסנו של הציבור שלנו ובקדושת המחנה", נכתב בבקשה.

רמי לוי לא מתרגש מהאיומים הנשמעים מצד הרבנים. "עומדים בתור. יהודי משרת ערבי, וערבי משרת יהודי. אין סיבה שבסופו של דבר לא נחיה ביחד", הוא מסביר. אך הערב כבר נתלו שלטים ברחובות ירושלים ולפיהם "רמי לוי בגוש עציון טוב לערבים ולא טוב ליהודים", כל זאת כדי לשנות את המרקם העדין ומעורר המחלוקת במקום.