המעשה הקיצוני שביצע משה סילמן במהלך הפגנת המחאה בתל אביב בשבת ממשיך לעורר הדים, ולגרור ביקורות. הרב הראשי לשעבר ורב העיר ת"א הרב ישראל לאו התייחס הבוקר למקרה והדגיש: "זאת לא דרכה של תורה, זאת לא דרכה של יהדות".

בראיון לרדיו קול ברמה אמר הרב לאו: "מה שקרה במוצאי שבת זה סוג של אלימות נוראה, טרגית, איומה ומזעזעת. אלימות זה לא רק שאתה פוגע בזולת, אלימות זה גם כאשר אתה פוגע בעצמך".

"מי שהופך את סיפורו של משה סילמן, שישלח לו הקדוש ברוך הוא רפואה שלמה מן השמיים והחלמה מהירה... מי שהופך אותו לדגל או לסמל, ואני שומע היום כותרות כמו - "כולנו משה סילמן", השם ישמור ויציל, זאת לא דרכה של תורה, זאת לא דרכה של יהדות", מבהיר הרב לאו.

"חייבים לעשות בדק בית"

"אני מצד אחד מצר שהגענו למצב הנורא הזה. אם בן אדם מוכן לשלוח יד בנפשו משמע שהמצב אצלנו טעון תיקון מיידי ותיקון מן השורש. חייב להיות טיפול שורשי ולא קוסמטיקה חיצונית. יש פה אזהרה איומה במעשה הקשה של משה סילמן, אבל להפוך מן ההפגנה הזאת למשהו שייהפך מודל חלילה, סמל וחיקוי, השם ישמרנו, זאת אינה דרכנו ועל כך אני מתריע", הוסיף הרב.

לדברי הרב לאו: "אני חושב שהמשרדים הנוגעים בדבר, חייבים בהחלט לעשות עם עצמם חשבון נפש, בדק בית רציני בכל הנושא של בירוקרטיה וזכויות האזרחים. אנשים נאבקים במחאה הזאת על לחיות בכבוד או בשוויונית, אבל המילה הראשונה היא לחיות".

הרב הראשי לשעבר סיכם: "מה שהוא עשה זה פגיעה בחיים עצמם. זה ממש פגיעה בערך העליון מעל כל הערכים של צדק חברתי, יש ערך שנקרא קדושת החיים, ולכן אמרתי - אוי ואבוי לעשות את זה לסמל. אותו להפוך לסמל ודוגמא וחיקוי זה אסון נוראי, זאת לא דרכה של תורה, אצלנו מעל הכל - קדושת החיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק