קריאות נגד הפדופיל. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
קריאות נגד הפדופיל. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

שכונת רמת אביב סוערת בימים אלו, בעקבות שהייתו של פדופיל מורשע בבית חב"ד הסמוך לשכונה. התושבים הקימו משמרת מחאה הקוראת להעביר את הפדופיל מהמקום - אך בבית חב"ד מסרבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראשית חודש מאי השנה הורשע הפדופיל בבית המשפט ברחובות, במסגרת עסקת טיעון, במספר תקיפות של ילדים בהם פגש. לאחרונה נודע לכמה תושבים בשכונת רמת אביב כי הוא שוהה בבית חב"ד באזור, והם החליטו להקים קול צעקה בקריאה להעבירו מהשכונה לאלתר ואף להורות לו לרצות את עונשו בכלא.

"בית חב"ד נותנים לפדופיל חסות", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט עו"ד ניצן בן צבי, המייצג את קבוצת התושבים שהקימה את קול הצעקה והמחאה. "למיטב הבנתי, הוא כבר הפר בעבר את תנאי מעצר הבית בו היה נתון. מדובר באיש מסוכן עם שתי הרשעות קודמות, והמקום שלו הוא מאחורי סורג ובריח. אנחנו
דואגים לילדים שלנו, בשכונה נמצאים אלפי ילדים".

אלא שקול הצעקה של תושבי השכונה עדיין לא השפיע והפדופיל עדיין שוכן בבית חב"ד - למורת רוחם של התושבים. בחב"ד דוחים את הטענות וטוענים כי ימשיכו לאפשר לאיש לשהות במקום. "הוא נפל קורבן למאבק של תושבי השכונה נגד קיומו של מרכז חב"ד בשכונתם", טוען הערב עו"ד עודד סבוראי המייצג את בית חב"ד, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מדובר במחאה מלאכותית, מאחר והתושבים יודעים שהוגשה בקשה על דעת כל הצדדים להעביר אותו למקום אחר. התושבים הללו מנצלים את הנושא כדי להביא לתודעה תקשורתית את המאבק נגד חב"ד".