אוהדי מכבי חיפה לא אהבו את שיטת הקיזוזים של יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, שבעקבותיה הפועל תל אביב זכתה באליפות. אם השיטה אותה הפעיל לוזון בעונה הנוכחית לא הייתה מופעלת – מכבי חיפה הייתה אלופת ליגת העל גם העונה.

אבל זו השיטה והפועל תל אביב היא האלופה, ולכן אוהדי מכבי חיפה הוציאו את זעמם על ממציא השיטה – יו"ר ההתאחדות. כשלוזון יצא ממשחקה של מכבי חיפה, האוהדים רדפו אחריו, קראו לו "זבל", "אפס", ועוד מחמאות. בשלב מסוים לוזון איבד עשתונות ודחף את אחד האוהדים מעליו לפני שנכנס למכוניתו, שספגה בעיטות מהאוהדים האומללים.

חיפה מעדה - הפועל לקחה

ערב מחזור הנעילה של העונה בליגת העל בכדורגל הפועל ת"א ידעה שסיכוייה לזכות באליפות נמוכים כאשר היא חייבת לנצח בטדי את בית"ר ירושלים, ולקוות למעידה של מכבי חיפה בבלומפילד מול בני יהודה, אך בסוף דרמה אדירה בשני המגרשים צלחת האליפות נדדה מהכרמל אל התל אביבים באדום.

מכבי חיפה, שהיתה תלויה בעצמה, שמטה את האליפות ברגע האחרון. שחקניה ואוהדיה של חיפה נותרו דקות ארוכות בהלם וימלאו את הדרך צפונה בלא מעט דמעות. יהיו שיגידו כי שיטת הקיזוז לקחה מהם את האליפות, אך בסופו של דבר היכולת של הפועל בשלבים המכריעים של העונה הביאה את התואר אליהם.