החילוץ בקריית מוצקין, היום
החילוץ בקריית מוצקין, היום | צילום: דוברות כיבוי וחילוץ תחנת חיפה

חילוץ יוצא דופן בקריית מוצקין: תינוקת שננעלה לבדה בתוך דירה ברחוב החשמונאים בעיר, חולצה בשלום על ידי צוות שהשתלשל אל הדירה בסנפלינג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש היום (ד') בשעות אחר הצהריים, אז התקבל דיווח בחדר המבצעים של מחוז חוף על התינוקת שננעלה בדירה לאחר שאביה יצא לרגע מהבית והדלת נטרקה אחריו.

צוות לוחמי אש מתחנת ביאליק שהגיע למקום, בפיקודו של רס"ר מיכה תורג'מן, החליט בתום הערכת מצב על ירידה מגג המבנה אל הדירה שבקומה השלישית באמצעות סנפלינג. בתום זמן קצר חולצה התינוקת, בת תשעה חודשים, ללא פגע.

התינוקת והמחלץ, היום
התינוקת והמחלץ, היום | צילום: דוברות כיבוי וחילוץ תחנת חיפה

רס"ר מיכה תורג'מן, מפקד צוות תחנת ביאליק שהגיע למקום עם חבריו לצוות סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על ילדה שננעלה בתוך הדירה, כשאבא שלה ננעל בחוץ מבלי כל אפשרות לפתוח את הדלת בחזרה. לא הייתה אפשרות להציב סולם כדי להיכנס מהחלון וגם לא לפרוץ אץ הדלת שהייתה מאוד יקרה. אז החלטנו לגלוש לתוך הדירה באמצעות חבלי סנפלינג".

בתוך 5 או 7 דקות מאז שהקימו את עמדת ה"גלישה" באמצעות החבלים, נכנסו תורג'מן וחבריו לתוך הדירה בה ננעלה התינוקת. "מצאתי את הילדה בוכה, אבל במצב טוב. החזקתי אותה על הידיים ומסרתי אותה לאביה אחרי שפתחתי את הדלת מתוך הבית", הוסיף תורג'מן שדיווח לכוחות מד"א שהגיעו שמצבה של הילדה טוב.