בתל אביב מתקיים בשעה זו מצעד הגאווה, כחלק מאירועי שבוע הגאווה בעיר. השנה נערך המצעד תחת הכותרת "שווה להיות גאה - צועדים לשוויון חברתי". את מצעד הגאווה והחגיגות אנו מעבירים בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

נאומים, הופעות דראג, מצעד - ומסיבת חוף

אירוע הגאווה השנתי החל באופן רשמי ב-10:00 בבוקר בגן העצמאות, שם נשאו ראשי הקהילה ואישי ציבור שונים נאומים ואחריהם נהנו מהופעת דראג. בהמשך צעדו החוגגים ברחובות ת"א, ועל פי הערכת המארגנים כ-100,000 בני אדם הגיעו למצעד, המספר הגדול ביותר של חוגגים בהיסטוריה של מצעדי הגאווה בישראל.

חוגגים נערכים למסיבות, הבוקר בת
חוגגים נערכים למסיבות, הבוקר בת"א | צילום: חדשות 2 באינטרנט

בין אישי הציבור הרבים שהגיעו להשתתף במצעד, היו ראש עיריית ת"א רון חולדאי, חברת המועצה יעל דיין, ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני שנשאה דברים. "זו לא בחירה פוליטית להיות גאה", אמרה לבני, "אנחנו שמחים לבוא ולשמוח בשמחתכם". אל הדברים האלה הצטרף ח"כ ניצן הורוביץ. "הדג מסריח מהראש. להסתה הנמשכת מצד חברי כנסת, רבנים, ומנהיגי ציבור, יש חלק מכריע ביצירת אווירה חברתית הגורמת סבל קשה למאות אלפי ישראלים. מי שמדבר על תועבות, התועבה היא כולה שלו.".

ח"כ הורביץ הבטיח כי הקהילה תגביר את המאבק כדי שכל מי שרוצה לחיות את חייו על פי דרכו, יוכל לעשות זאת "ללא חשש שיכו אותו ברחוב". "רבבות באנו הנה היום, בקריאה לשיוויון כדי שלכל אחד תהיה הזכות להיות שונה. כאן עומדים רבבות, ובבית, בכל הארץ, רואים ושומעים אותנו מאות אלפים שאולי בסתר לבם כמהים להיות אתנו כאן, אבל ישראל הזו היא עבורם חלום רחוק, בלתי אפשרי", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק