המפגינים בתל אביב (צילום: עזרי עמרם)
רחוב קפלן בת"א, אמש | צילום: עזרי עמרם

המחאה החברתית מתפצלת: לאחר העצרת שערכו פעילי "מחאת הפראיירים" ופעילים חברתיים, הגיעו אמש יותר מאלף מפגינים שערכו צעדה נפרדת אל צומת הרחובות קפלן ומנחם בגין, וחסמו אותו לתנועת כלי רכב. המפגינים סירבו להתפנות מהמקום שעה ארוכה וצעקו: "לא מוותרים, לא מתייאשים, מרד עבדים". הכביש נפתח לתנועה רק אחרי חצות. את ההפגנה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

שמונה מפגינים נעצרו על ידי המשטרה. שישה נעצרו בגין הפרת הסדר, מפגין אחד נעצר לאחר שריסס גז פלפל על שוטר, מפגין נוסף נעצר לאחר שזרק בקבוק על שוטר. "יש פה הרבה מאוד אנשים, יש פה המון שוטרים ויש עימותים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד המפגינים והוסיף: "שוטר קיבל מכות ומספר אנשים נפגעו". עוד ציין כי "אישה אחת לא הצליחה לנשום ופונתה לאחר ששאפה גז מדמיע".

כמה פעילים פרסו שקי שינה מול קרית הממשלה ברחוב קפלן, והם טוענים כי כי אין בכוונתם לעזוב את המקום - וכי הם מתכוונים להישאר על הכביש עד שעות הבוקר. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום ומנסים לשמור על הסדר ולפנות את המפגינים ללא אלימות.

מחאה מאוחדת ברחובות, הערב (צילום: עזרי עמרם)
עצרת המחאה ברחבת מוזיאון ת"א | צילום: עזרי עמרם

מוקדם יותר אמש הפגינו כ-3,000 איש בעצרת המחאה החברתית ו"מאבק הפראיירים". במהלך האירוע הגיעו למקום פעילי מחאה שהתנגדו לקיום העצרת, החלו לעורר מהומה ולאחר שניסו לטפס על הגדר שמובילה לבמה פונו על ידי המאבטחים. אחד הפעילים הצליח לעלות על הבמה, ניסה לחטוף את המיקרופון מיואב קיש, פעיל במאבק הפראיירים, והורד בכוח מהבמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק