עשרות פעילי המחאה החברתית הגיעו הערב לביתו של שר האוצר יובל שטייניץ במבשרת ציון וקיימו הפגנה על יוקר המחיה בישראל. את ההפגנה העברנו בשידור חי כאן באתר. הפגנות נוספות התקיימו במקביל מול בתיהם של שרים נוספים, ביניהם סילבן שלום.

"אנחנו כאן כי השרים לא נמצאים בכנסת", אמרה ענבל הלפרין, ממנהיגי המחאה, בשיחה עם חדשות 2. "המחאה מבחינת השרים נגמרה ולכן הם לא בכנסת, אז באנו להזכיר להם מה תפקידם. אנחנו אומרים היום לשטייניץ כי התפקיד שלו הוא לדאוג לאזרחים".

"שטייניץ עושה הרבה פעולות נגד הציבור", האשימה הלפרין, "כמו למשל להצביע נגד חוק הדיור הסוציאלי. הוא שם עלינו פס ואנחנו נוסיף להזכיר לו שאנחנו פה ושהוא צריך לפעול למעננו".

רכבת ישראל תשבית מספר קווים

מוקדם יותר היום הודיעה רכבת ישראל על השבתת קווי הרכבת ירושלים - תל אביב ובאר שבע - תל אביב, לשני הכיוונים בימים שישי ושבת הקרובים. הצעד נעשה על אף שבמוצאי שבת הקרובה מתוכנן מעמד הביניים לצאת ל"הפגנת המיליון". ב"הפגנת ה-300 אלף" שנערכה לפני כארבעה שבועות בתל אביב נרשמו עומסים כבדים ברכבות ברחבי הארץ גם מאזור באר שבע. השבתת הרכבת במוצאי שבת הקרובה עלולה למנוע מעשרות אלפי אנשים מהפריפריה להגיע להפגנה הגדולה בתל אביב.

בנוסף, על פי הודעת הרכבת, תופסק תנועת הרכבות גם במועדים אחרים במהלך חודש ספטמבר. מרכבת ישראל נמסר כי ההפסקה הזמנית בפעולת הקווים הינה בשל עבודות להכפלת מסילות שמבצעת החברה, במספר קווים, לצורך שיפור השירות, המהירות ובטיחות הנסיעה. בסוף חודש ספטמבר אמורות להיפתח מספר תחנות רכבת חדשות בחולון, בת ים ומערב ראשון לציון.

ברכבת הסבירו שתוכנית העבודה היא שנתית והשינויים האמורים דווחו לפני כחודש, והוחלט שלא לבצע שינויים בשל ההפגנה מהסיבה ש "הדבר יפגע בהרבה קבלנים וייגרם נזק לציבור". רק אתמול נפתחה קבוצה בפייסבוק הקוראת לתגבר את תנועת הרכבות במוצאי שבת, ולו אך בגלל ההפגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק