רב היישוב יצהר דוד דודקביץ' דוחה היום (ד') את גל הביקורת על תושבי ההתנחלות בעקבות העימותים האלימים שבהם נפצעו אתמול לפנות בוקר שוטרי מג"ב ובמהלכם הושחת בסיס צבאי במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתגובה לשורת הגינויים בעקבות התקרית מצד בכירים במערכת הפוליטית ובהם נשיא המדינה וראש הממשלה, מצמצם היום הרב דודקביץ' את המיקוד סביב האירוע ומדגיש שמדובר בקומץ בלתי מייצג.

"היישוב יצהר זוכה להרבה דברים טובים ואני שמח בהם", אמר הרב בשיחה עם חדשות 2, "אבל כנראה שאנחנו צריכים לטפל ביסודות ובצדדים החינוכיים והערכיים, כדי שיבינו כמה התופעות האלו פסולות במישור המהותי".

5 חשודים נוספים נעצרו (צילום: תצפית)
הפינוי ביצהר, אתמול | צילום: תצפית

עם זאת, הרב לא חסך ביקורת גם ממערכת הביטחון, שלדבריו מתנהלת באופן בלתי ראוי. "להרוס בית של יהודי בגלל שקרה אירוע במקום סמוך עם מישהו שאנחנו לא יודעים מי הוא - זה עונש קולקטיבי שלא ראוי למדינה ריבונית לנהוג בה אף פעם", הסביר דודקביץ'. "כולנו שותפים למשימה חשובה מאוד: הגנת הארץ".

הרב שיגר רמז עבה לגורמים שערכיהם אינם עומדים בקנה אחד עם אלו של מרבית התושבים, והבהיר כי ההתיישבות לא תסבול התנהלות שכזו. "צריך להגיד למי שלא רוצה ולא בוחר לחיות בדרך הזאת שבה אנחנו - תושבי יצהר - חפצים לחיות, שיבחר לעצמו מקום אחר שבו חפצים לחיות כמוהו. אנחנו חפצים לחיות כך, בשמירה על כללי התנהגות שבה נוהג אזרח נורמלי במדינתו".