עיריית תל אביב החלה לפנות בוקר לפנות אוהלים ריקים בשדרות רוטשילד ונורדאו, במה שמסתמן כתחילת הסוף של שדרות האוהלים המפורסמות של החודשיים האחרונים.

ישי סקלי, ממאהל שדרות נורדאו, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "בשעה 5:30 בבוקר הגיעו 3 משאיות של העירייה והתחילו לפרק אוהלים, ללא צו וכמו גנבים בלילה - ולקחו את הציוד לחירייה. אנחנו מנענו בגופנו את יציאת המשאית השלישית ופרקנו החוצה את הציוד".

"האוהלים שפונו היו מאוכלסים לסירוגין, ומלאים בציוד אישי", הוסיף. "אני לא מבין איך זה אפשרי אחרי שאתמול העירייה הדביקה פתק עם פרח יפה שהיא תומכת במחאה". גם ברוטשילד מחו תושבי המאהל הנותרים על הפינוי לפנות בוקר, על ידי רכב של העירייה ושני עובדים.

חולדאי: "יש עכברושים ובעיות"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר לאחר מכן כי "האוהלים כסוג של מחאה מיצו את עצמם. נוצר צורך לנקות את השדרות ולהחזיר אותן למצב הקודם. יש לנו עכברושים ובעיות ואנחנו מקבלים הרבה תלונות מהתושבים. לא מדובר בצעד חד-צדדי: לא הייתה שום הבטחה לפינוי מוסכם, ואנחנו שומרים על הניקיון כמו שכל עירייה צריכה לעשות. אי אפשר להשתלט על המרחב הציבורי".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "בהמשך להודעת מנהיגי המחאה על סיום שלב האוהלים, ובהמשך לפינויים של כ-600 אוהלים בעיר ע"י המפגינים, ניקתה הבוקר עיריית תל אביב יפו את שד' רוטשילד, בן גוריון ונורדאו מאוהלים עזובים וריקים אשר היוו מפגע תברואתי".

"לבקשת מובילי המחאה העירייה תאפשר ותסייע בהקמת ארבעה מתחמי הדברות בעבור מעגלי שיח, כמובן ללא הפרעה לתושבים המתגוררים בסמוך", הוסיפו בעירייה. "במקומות אלו תציב העירייה הצללות ומחצלות ותתיר הצבת כסאות ומזרנים. המתחמים יוקמו בשדרות רוטשילד, נורדאו ובן גוריון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק