הרופאים הקציבו לו רק שש שנים לחיות, אבל עמי אנקלביץ', למרות מחלת ניוון השרירים הקשה ממנה סבל -  הצליח לחיות 41 שנים. עמי, גיבור סרטו של הבמאי דני מנקין "18 קילו של אהבה" נפטר אתמול, ועכשיו אנו מפרסמים את הראיון האחרון שלו.

רק בשבוע שעבר שידרנו כאן כתבה על ההידרדרות במצבו של עמי - לקראת ערב להצלתו שאמור היה להתקיים מחר. "אחת הסיבות שאני שרדתי עד היום הזה", אמר לנו עמי לפני כמה שבועות, "זה האהבה שלי לחיים. הסוד זה ליהנות מהחיים".

רק לפני שבוע הוא נשמע אופטימי

הלווית עמי אנקלביץ ז"ל (צילום: חדשות 2)
ארונו של עמי, היום | צילום: חדשות 2

לפני שבוע הוא עוד הצטלם לקראת ערב ההתרמה למענו, שהיה אמור להתקיים השבוע. הערב המיוחד יתקיים, אבל הוא יוקדש לזכרו של עמי. הכסף שייתרם מחר בצוותא יממן טיפולים לחולי ניוון שרירים אחרים, אותם אולי אפשר עדיין להציל.

כשהגיע עמי לגיל 34, החליט, יחד עם הבמאי הדוקומנטרי דני מנקין, לצאת לחפש בארה"ב את הרופא שלא נתן לו יותר משש שנים לחיות כשהיה תינוק. התוצאה הייתה סרט מפליא, חכם, מרגש ועצוב בו זמנית.

"כשאתה רואה אותה אתה מבין שאתה יכול הכול"

יותר משש שנים עברו מאז המסע המופלא ההוא, ומצבו של עמי התדרדר. הטיפולים הרפואיים הלכו והתייקרו, הרבה מעבר לסביר עבור מי שמקבל את כספו מהביטוח הלאומי. אתמול, האיש האמיץ והחזק נכנע ונפטר, והשאיר אחריו חותם גדול.

"כשאתה רואה אותה אתה מבין שאתה יכול הכול", אומר במאי הסרט, דני מנקין. "החיים שלו היו שמחים. אפילו את המוות הוא עשה כחגיגה".