"השחקנית מפולין נעלבה". שחר פאר (צילום: אימג'בנק - gettyimages)
שחר פאר. אין כניסה לישראלים | צילום: אימג'בנק - gettyimages

הספורט והפוליטיקה, כנראה, עדיין קשורים זה בזה: המחבט מספר אחת של ישראל, שחר פאר, לא תוכל להשתתף השנה בטורניר הטניס היוקרתי בדובאי, בשל העובדה שאין למדינה יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

במהלך החודש האחרון הגישה פאר מספר בקשות לקבלת ויזה מיוחדת מהתאחדות הטניס לנשים (WTA), ותחילה אף נראה שפאר תהיה לטניסאית הראשונה שתתמודד בתחרות על אדמה ערבית. הוכחה לכך הייתה הגרלתה למשחקי היחידים והזוגות, והעובדה שהתאחדות הטניס אף פרסמה את שמות המתמודדות שצפויות לשחק מול שחר.

אולם, השמחה הייתה מוקדמת. הלילה הודיעה ההתאחדות לשחר באופן רשמי כי לא יתאפשר בסופו של הדבר, לאחר סירובה של דובאי להעניק לטניסאית הישראלית ויזה. "אנו מצרים על כך שדובאי החליטה לדחות את בקשת הויזה שהגישה הגברת פאר", נכתב בהודעה הרשמית של התאחדות הטניס לנשים. "אין ספק שפאר הרוויחה את הזכות לשחק בטורניר, ומצער מאוד שאיגוד הטניס של דובאי דוחה את בקשתה".

"זכותה של פאר להתמודד"

בהתאחדות טניס הנשים העולמית אף הביעו סולדריות עם פאר: "ישנם כללים ברורים ומדיניות מובהקת, לפיה לשום מדינה אסור לדחות בקשה של טניסאית להתחרות בטורניר אליו העפילה בזכות דירוגה בסבב".

גם בסביבתה של פאר הביעו אכזבה קשה מההחלטה. אביה של שחר, דב, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "אנו מאוד מאוכזבים מההחלטה. אין ספק שזה לא עוזר לתכנית המקצועית של שחר, אבל כנראה שזה המחיר שצריך לשלם בשל היותך ישראלי. עד אתמול הייתה עוד תחושה שהיא כן תיסע, אך בסופו של דבר הגיעה ההודעה של התאחדות הטניס, וזה המצב כרגע".

פאר כבר רשמה היסטוריה אחת בדיוק לפני שנה, כשהשתתפה בטורניר דוחה שנערך בקטאר. השתתפותה עוררה עניין רב בעולם הערבי, וגם זכתה לסיקור נרחב בכלי התקשורת הערביים. פאר עברה שני סיבובים בטורניר, עד שהודחה בסיבוב השלישי וזכתה למחיאות כפיים סוערות מהקהל שצפה במשחקה. השנה, כפי שזה נראה, תיאלץ פאר להישאר בלי העידוד הערבי.