רחל הייתה אשתו של יעקב אבינו אבל בימים אלה יש לה גם קצת יותר מחשיבות היסטורית. רח"ל (רשות החירום הלאומית) היא הגוף שמתאם בין כל גופי החירום לטובת העורף בימים של לוחמה. רח"ל הוקמה כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה, והיא מרכזת את כל אותם הגופים שאנו מכירים: פיקוד העורף, הרשויות המקומיות, גופי ההצלה ועוד. תא"ל במיל' זאב צוק-רם, העומד בראש רח"ל, התארח היום באתר עוז, האתר הממשלתי המיוחד לתושבי הדרום. לאחר מכן הוא התארח אצלנו בחדשות 2 באינטרנט.

צוק-רם השיב על שאלות אזרחים בדבר פעילות רח"ל ועל איך היא נוגעת לתושבי הדרום. ואלה רק חלק מהשאלות שהטרידו את תושבי הדרום: מי מחליט בדבר החזרה ללימודים כשהרקטות ממשיכות ליפול, מי אמור להישאר עם הילדים כאשר שני ההורים עובדים במפעלים חיוניים ותושבי רחובות שאלו על הסיכוי שהטילים יגיעו גם אליהם.

"פיקוד העורף נותן את ההגבלות הנדרשות על מנת לשמור על ביטחונם של התלמידים", הסביר צוק-רם על קבלת ההחלטה לחזור ללימודים. "משרד חינוך בוחן על פי המגבלות אם אפשר לקיים שיגרת לימודים בחירום, ושותפים להחלטה גם ראשי הרשויות המקומיות". את התשובה המלאה ואת התשובות לשאלות הנוספות תוכלו לקרוא בשיחה המלאה עם ראש רח"ל שפורסמה באתר עוז ובקטע הווידאו כאן.

האירוח הקודם: המומחית לדיני עבודה של משרד התמ"ת ענתה לשאלות תושבי הדרום